AppStore 1.3 milyon uygulamaya sahip

Android işletim sisteminin mağazası olan Google Play Store her gün milyonlarca oyuna sahip oluyor, Android işletim sisteminin mağazası olan Google Play Store ile yarışmak isteyen Apple AppStore mağazasında 1.3 milyon uygulama bulunuyor.

Android işletim sistemi ile hiçbir şirket yarışamıyor diyebiliriz, Google Play Store üzerinde bulunan 1.5 milyona yakın uygulama bulunuyor, bu uygulamaların bazıları her ne kadar virüs vs gibi kötü amaç için geliştirilmiş olsa da şirketler birbirleri ile rakip olabilmek için uygulama mağazalarına önem veriyor.

Google geçilemez.

Google Android işletim sistemi günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi, geliştiriciler tarafından yayınlanan uygulamalar ilk Android işletim sistemi için yayınlanıyor, kullanıcıların telefon seçerken ilk baktıkları şeylerden bir tanesi olan mağaza uygulama sayısına Apple şirketi de oldukça dikkat çekiyor.

Bugün Apple tarafından açıklanan bilgilere göre Apple AppStore 1.2 milyon uygulama sayısını geride bırakarak 1.3 milyon uygulama sayısına sahip oldu.

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0