Ana SayfaTeknoloji HaberleriAğaç Diken Arama Motoru: Ecosia

Ağaç Diken Arama Motoru: Ecosia

-

Ecosia bir arama motoru olarak yaptığınız arama sayısına özel ağaç dikiyor. Bu arama motorunu kullanarak ağaç dikimine katkıda bulunabilirsiniz..

Ecosia bir arama motoru olduğundan bing gibi sitelerden arama başı gösterilen reklam üzerinden 0.5 cent euro gibi tutarlar kazanıyor. Bu tutarlar ile hem ayakta duruyor hemde güzel işler yapmak isteyen Ecosia kazandıkça ağaç dikimi de artacak çünkü bir ağaç dikimi maliyeti 0.28 cent, bir ağaç dikilmiş oluyor.

Biz duyarlı insanlar olarak ne kadar Google Chrome ile anasayfamızı Google yapsakta Hatırladıkça günde 1 kaç dakika Ecosia kullanmak gerekli diye düşünüyorum… Doğa güzeldir. Ağaçlar doğayı güzelleştirir.

juhyfgds

B-labs tarafından değerlendirilen Ecosia, B-corporation (benefit corporation) sertifikasını almaya hak kazanmış. B-corporation, bulunduğu ülkeye veya topluma yararı dokunan ve sadece kalkınmayı amaçlamayan şirketlere verilen bir sertifika. Bu sertifikayı kazanmış olmasının yanı sıra doğaya zararlı hiçbir eylem gerçekleştirmeyen Ecosia, CO²-neutral (CO² üretmeyen) şirketler kategorisinde de yer alıyor.

Bing’in arama sistemini kullanan Ecosia, her arama yapmanızla birlikte Google, Yandex ve Bing’de olduğu gibi reklamlı içerikleri görmenizi sağlıyor. Bing’in ayarladığı bu reklamlardan gelir sağlayan Ecosia, her aramadan yaklaşık 0.5 cent euro kazanıyor. Kendi internet sitesinin bilgilendirme sisteminde yazana göre her 0.28 euro, bir ağacın dikilmesine katkı sağlıyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here