Ana SayfaTeknoloji HaberleriArtık Google İsteklerimizi Yapacak

Artık Google İsteklerimizi Yapacak

-

Custom Binary Blocked by Frp Lock Nedir? Hatası Nasıl Çözülür?

Günümüzün mobil işletim sistemlerinden biri olan Android oldukça popüler bir seviyede. Milyonlarca kullanıcısı bulanan işletim...

Günümüzde onlarca kullanmaya değer arama motoru var durumda ancak herkesin bir göz bebeği kullandığı arama motoru vardır. Google yakın zamanda gerçekleştireceği etkinlik sayesinde isteklerimiz yapacak.

Avrupa Adalet Divanı, verdiği kararda kullanıcıların unutulma hakkının olduğunu söyledi. Bunun sonucu olarak Googleın bizlere arama sonuçlarından çıkma olanağı tanıması gerekecek.

Her nekadar Google için yorucu günler beklesede Google’nin bu yapacağı çalışmalar sayesinde kullanıcıların birçoğu yine Google’yi tercih edecek ve Google diğer rakip arama motorlarını geride bırakabilecek seviyeye ulaşacak. Google yakında bizler için bir web form oluşturacak biz bu form aracılığı ile uygun görmediğimiz bağlantıları, açılmayan bağlantıları, virüslü bağlantıları tespit edip bu forum aracılığı ile Google’ya bildireceğiz ve Google’da formu inceledikten sonra kaldıracak. Ancak bağlantının kesin kalkmasını istiyorsanız Form’daki gerekli alanların hepsini doldurun ve kaldırılmasını istediğiniz bağlantının zararlı veya işe yaramaz olduğunu delillerinizle Google’ya bildirin bu tip bir form doldurduktan sonra Google isteğinizi yapmak zorunda olacak.

googleHaklı bir şekilde Google isyan edecek gibi duruyor çünkü milyonlarca kullanıcıdan milyonlarca bağlantı kaldırma formları gelecek ve buda Google’ya işçi sayısını artırmaya gerek duydurabilir buna paralel olarak bütçeye zararlar gelecektir. Google Yöneticisi bu durumu şöyle açıklıyorAvrupa Adalet Divanı’nın yakın zaman önce aldığı karar çerçevesinde Avrupalı kullanıcıların arama motorumuzda yer alan sonuçların kaldırılmasını talep edebilmelerine yönelik bir web formu hazırladık. Mahkemenin söz konusu kararı, Google’ı bir bireyin unutulma hakkı ile kamuoyunun öğrenme hakkı konusunda verilmesi zor kararlarla karşı karşıya bırakmaktadır. Mevcut süreçte, bu konuların ayrıntılı şekilde ele alınması için uzmanlardan oluşan bir danışma kurulu oluşturuyoruz. Bunun yanı sıra, söz konusu kararın doğru şekilde değerlendirilip hayata geçirilmesi için, veri koruması konusunda faaliyet gösteren yetkililerle de birlikte çalışacağız.

İlerleyen günlerde beklenen web form’un başlaması bekleniyor

-- Reklam --

Downloading Do Not Turn Off Target Sorunu Nedir? Nasıl Çözülür?

Android akıllı telefonlar günlük hayatımızı oldukça kolaylaştırıyor. Bazen bu akıllı cihazlarda sorunlar meydana gelebiliyor. Bugünkü yazımızda sizlere Android akıllı...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.