Ana SayfaTeknoloji HaberleriArtık Televizyonlar Hackleniyor

Artık Televizyonlar Hackleniyor

-

Sony ve Honda, kullanıcılarını filmlerle ve PS5 ile cezbedecek

Sony ve Honda, Sony'nin Vision-S 02 prototipini CES 2022'de tanıtmasının ve halktan çok sıcak bir...

Kim demiş televizyonunun hacklenemez diye Birkaç sene önce “televizyonunuz hacklenebilir” cümlesi bizim için hiçbir anlam taşımayan bir cümleydi. Ancak günümüzün Smart TV leri gerçekten de saldırıya uğrayabiliyor. Yakın zamanda televizyonlarımıza anti-virus yazılımları yüklemeye gereksim duyacak olursak hiç şaşırmayınız.

televizyonSmart TV lerin bazı açıklıkları var henüz bu açıklıkları kullanan bir sistem ortaya çıkmadı ama çıkmayacağını kimse bilemez. Şimdilik herhangibir saldırı ortaya çıkmadan onlara karşı nasıl bir önlem alacağımızı bilebilmemiz biraz zor, ancak genel güvenlik prensipleri TV ler içinde geçerli. -Güncel kalın; üreticiler bu gibi açıklıkları kapatmak icin önlem alıcaktır.

Sizin onlara yardım etmeniz için en son firmware’i yüklemeye dikkat edin ve eski guncellemelerinizi atmayın. -Firewall kullanın; televizyonunuzun bağlı olduğu Router’ınızın firewall özelliğini açık tutun, internete bağlı olan her cihaz firewall ile korumalıdır. -Kamera güvenliği; wep kamerası güvenliği ipuçları televizyonunuz içinde geçerlidir. Kameranızın açık olduğunu düşünerek önünde yanlışlıkla yayınlanmasını istemediğiniz şeyler yapmayın. -Smart TV kullanmayın; gizliliğiniz açısından endişelerimiz varsa Smart TV yerine standart TV ler kullanınız .

-- Reklam --

OnePlus 11’in renk seçenekleri belli oldu

Birkaç ay önce sızdırılan OnePlus 11'in (eski adıyla 11 Pro) render görüntüleri, akıllı telefonun tasarımını ortaya çıkardı. Görüntüler, akıllı...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz