Ana SayfaTeknoloji HaberleriAsus Browser, AdBlock ile Geliyor !

Asus Browser, AdBlock ile Geliyor !

-

2016 itibariyle AdBlock Plus Asus Browser’da varsayılan eklenti olarak bulunacak. Bu eklenti hakkında detaylar haberimizde yer alıyor.

2016’dan itibaren Asus telefonlarda yer alan tarayıcıda AdBlock eklentisi varsayılan olarak bulunacak. Asus Browser’ın 15 milyon kullanıcısı olduğu göz önüne alındığında, gelirlerini reklamlardan sağlayan birçok site için bu kötü bir gelişme olarak görülebilir. Chrome ve Safari gibi çok yüksek kullanıcı sayısına sahip olmasa da Asus Browser’a gelecek olan bu eklenti bazı site sahiplerini şimdiden endişelendirmeye başladı.

Bu durum bir akıma dönüşür ve diğer üretici firmalar da Asus’un gittiği yoldan giderler ise reklam gelirleri ile ayakta duran siteleri zor bir durum içerisinde görebiliriz.

Asus Browser, AdBlock ile Geliyor !.

Asus’un amacının içerisinde reklam bulunan siteleri öldürme planı yapmadığını tabi ki biliyoruz. Firma burada kullanıcılarının internet deneyimlerini daha üst seviyeye çıkarmak istiyor gibi duruyor. AdBlock’un nitelikleri ve büyüklüklerine göre birkaç reklama izin verebilecek fakat kontrol yine de telefonu kullanan kişi de olacak. Bu sayede reklam görüp görmemeyi kendiniz seçeceksiniz.

-- Reklam --
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here