Ana SayfaTeknoloji HaberleriAsus GTX 950 Ekran Kartı Tanıtıldı!

Asus GTX 950 Ekran Kartı Tanıtıldı!

-

Teknoloji konusunda son yıllarda yaptığı atılımlarla dikkat çeken Asus, NVIDIA’nın GTX 950 yongasını modifiye ederek tanıttı.

Asus özel bir etkinlik düzenlemeden yeni bir ekran kartı tanıttı. Cihaz NVIDIA’nın GTX 950 grafik yongasından gücünü alıyor. Asus, bu kart ile beraber güç tüketimi oldukça aşağıya çekmiş durumda. Grafik kartının gücü artık sadece PCI Express yoluyla karşılanıyor. Yani bu sayede grafik kartına PSU’dan takılan kabloya gerek kalmayacak.

Performans aynı, tüketim düşük!

TDP değeri daha düşük olan Asus GTX950-2G versiyonunda, bir GeForce GTX 950 grafik yongasından bekleyebileceğiniz tüm özellikleri görebiliyorsunuz.  Bu yeni kart GTX 950 ile aynı hız değerlerini sunuyor. Özellikle yeni bir bilgisayar almadan yükseltme yapmak isteyenler yeni bir PSU masrafına girmeden bu kart sayesinde bunu gerçekleştirebilirler.

Asus GTX 950 Ekran Kartı Tanıtıldı!

GeForce GTX950 grafik kartı normal şartlarda 120W TDP değerine sahip ve bu yüzden bir güç kablosuna ihtiyaç duyuyor fakat Asus bu değeri 75W seviyesine çektiği için bu ekran kartını kullanırken ekstra bir güç kablosuna ihtiyaç duymuyorsunuz.

Cihaz Asus’un resmi sitesinde listelenmiş olsa da, henüz satışa çıkmadı. Asus GTX 950 2G modelinin yurt dışında 160 dolar gibi bir fiyata sahip olması bekleniyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here