Asus Zenfone 3, İddialı ve uygun fiyatıyla geliyor

Asus’un uzun zamandır beklenen telefonu nihayet piyasalarda yerini alıyor. Birçok rakip firmanın Amiral gemilerini pazara sunmasının ardından Asus’da sessizliğini bozarak Zenfone 3 yeniden gündeme taşıdı.
Zenfone-3Önümüzde ki günlerde Avrupa ülkelerinde’de satışa çıkartılacak olan yeni Asus modelinin teknik özellikleri ile dikkat çekmekteydi. İşlemci bazında Intel Atom(minibook bilgisayarlarda kullanıldı) ve bir telefonda kullanılabilecek Intel’in en güçlü işlemcilerinden biri yer alıyor. Birçoğumuz Qualcomm Snapdragon, Mediatek vb işlemcilere alışkın olduğumuz için biraz garip ve tereddüt sağlayabilir fakat performans noktasında gayet iyi ve sorun oluşturmayacak bir işlemci olduğunun altını çizmeliyiz. Hatta Samsung gibi akıllı telefon pazarında büyük bir paya sahip olan firma Qualcomm ortaklığını bozarak işlemcilerini değiştirmeye çalıştığını hatırlatmamızda gerekir.

Asus Zenfone 2 Özellikleri ;

Asus ZE551ML modelinde 5 inç 1920×1080 ekran çözünürlüğüne sahip. Intel Atom Z3580 çipsetini kullanan bu modelin 2.3 GHz hızında 4 çekirdekli işlemcisi var. ZE551ML modeli 4 GB RAM yer alırken 32  ve 64 GB dahili depolama seçenekleri ile beraber satışa çıkartılıyor. Teknik özellikleriyle iddialı olan modelde 3.000 mAh gücünde batarya  yer alarak yine uzun süre dayanıklı bir pil ömrü sunuyor.

Bir alt modeli ZE550ML modelinde ise 720P çözünürlüğünde ekranı, 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanı ile 1.8 GHz hızında çalışan Intel Atom işlemci bulunmakta. Daha çok uygun fiyatlı kullanıcılar hedeflenerek uygun fiyatlarda seçenekler sunulmuştur.

Donanım özellikleri en düşük modeli ZE500CL ise yine 720p çözünürlüğünde ekran 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanı ile 1.6 GHz hızında çalışan Intel Atom işlemci kullanılıyor.

 
Merakla beklenen Asus Zenfore 3 Türkiye satış fiyatı ve tarihide belli oluyor.

Yılın ortalarında Düzenlenen lansmanda 4GB RAM’e sahip dünyanın ilk akıllı telefonu olarak tanıtılan Asus ZenFone 2’nin Türkiye lansmanı 16 Haziran tarihinde gerçekleştirilmiş ve büyük bir ilgi uyandırmıştı.

 
ZenFone 2’nin daha büyük bir kitleye ulaşması adına 3 farklı modele ayıran 4GB RAM, 2GB RAM ve HD ekranlı seçenekleriyle kullanıcı karşısına çıkıyor. Bir akıllı telefonda kullanılan en büyük RAM olacak 4 GB modelinin en çok tercih edilen model olması bekleniyor.
 Asus zenfore consept
Asus ZenFone 3 kamera özellikleri
Hayatımızı ölümsüzleştirmek çektiğimiz fotoğrafların iyi olması kullandığımız kamera kalitelerine bağlı olurken, yeni çıkan akıllı telefonlarda tartışmasız baktığımız ilk özellik ön ve arka kamera kaliteleri. Asus modelinde ön kamera 5 MP değerlere sahip olarak gelecek Selfie tutkusu gün geçtikçe büyürken ön kamera kalitesinin orta seviyed kalması birçok kullanıcıyı üzecek gibi duruyor. Arka kamerası ise 13 MP değerlerinde standartların üzerinde olması sevindirici, daha öncede ifade ettiğimiz gibi Megapiksel değerlerinin yüksek olması iyi performans alacağınız anlamına gelmiyor. Otomatik odaklama, renk yoğunlu, ortam algılama, detayları algılaması gibi seçenekler kalite oranların belirlenmesine neden olurken Asus Zenfone 2 kamerasının detaylı teknik özellikleri henüz açıklanmadı.
Asus Zenfore 3 Fiyatı
Tabiki en merak edilen sorulardan bir tanesi telefonun Asus Zenfore 3 ne kadar olacak yönünde Türkiye satış fiyatı henüz belirlenmeyen cihazın 4GB RAM modelinin 2.500 TL civarında olması beklenirken 2 GB modelinin 1.500 TL civarında olması bekleniyor.
Asus Zenfore 3 Yurt dışı fiyatları yavaş yavaş şekillenirken Amerika’da 360$ olarak satışa çıkartılacağı ön görülüyor.
Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0