Ana SayfaTeknoloji HaberleriAvrupa Birliği 5G İçin Çalışıyor!

Avrupa Birliği 5G İçin Çalışıyor!

-

Samsung, Oled Ekranlı Monitörünü Türkiye’de Satışa Sundu!

Günümüzün en büyük teknoloji markalarından Samsung, OLED ekrana sahip monitörünü Türkiye'de satışa sundu.Teknolojinin gelişmesiyle beraber...

Avrupa Birliği, 5G İçin Güney Kore ile birlikte çalışma yürütüyor.

Bilindiği üzere 4G Avrupa kıtasına çok geç gelmişti. Bunun nedeni belkide Avrupa Birliğinin bu konu hakkında o dönemde çalışma yürütmemesiydi. Ama Avrupa Birliği 5G teknolojisi için işini hiçte şansa bırakmak istemiyor. Bu yüzden çalışmalara başlayan AB, Güney Kore ile çok titiz bir çalışma yürütürek bu defa 5G teknolojisini çok kısa sürede kıtaya getirmenin planlarını yapıyor.

Güney Kore ile çok sıkı temas halinde olan Avrupa Birliği, 5G için bu sefer çok sıkı bir çalışma yürütüyor. 4G Teknolojisinde olduğu gibi gecikme ve sıkıntı yaşamak istemeyen AB, bu sefer ipini sağlam kazığa bağlamış gözüküyor.

Ayrıca 4G teknolojisini donatırken yaşadığı sıkıntıları hatırlayarak o sıkıntıları bir daha yaşamamak için de alt yapıyı güçlendirme çalışmaları gerçekleştiren Avrupa Birliği, aynı zamanda bu teknolojinin çalışmalarına da katkı sağladığı belirtiliyor.

Avrupa Birliğinin böyle bir çalışma yürütüyor olması Avrupa kıtası için oldukça sevindirici bir haber olarak nitelendiriliyor.

Ayrıca şu notuda paylaşmak gerekir, Avrupa Birliği 4G teknolojisinde rastlanan en dikkat çekici sorun olarak gözüken LTE sorununu da çözüme kavuşturmak için yoğun bir şekilde çalışmalar yürütüldüğü de gelen haberler arasında.

Her ne kadar yoğun şekilde çalışmalar yürütülüyor olsa da 5G teknolojisinin kullanıcılara sunulması en az 2 sene gibi bir süre sonrasında olacağı belirtiliyor.

-- Reklam --

Far Cry 7 İçin Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Oyun dünyasının sevilen serilerinden olan Far Cry, 2021 yılında çıkan 6. oyundan sonra Far Cry 7 için çalışmalara başladı.Ubisoft...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz