Avrupa Birliği 5G İçin Çalışıyor!

Avrupa Birliği, 5G İçin Güney Kore ile birlikte çalışma yürütüyor.

Bilindiği üzere 4G Avrupa kıtasına çok geç gelmişti. Bunun nedeni belkide Avrupa Birliğinin bu konu hakkında o dönemde çalışma yürütmemesiydi. Ama Avrupa Birliği 5G teknolojisi için işini hiçte şansa bırakmak istemiyor. Bu yüzden çalışmalara başlayan AB, Güney Kore ile çok titiz bir çalışma yürütürek bu defa 5G teknolojisini çok kısa sürede kıtaya getirmenin planlarını yapıyor.

Güney Kore ile çok sıkı temas halinde olan Avrupa Birliği, 5G için bu sefer çok sıkı bir çalışma yürütüyor. 4G Teknolojisinde olduğu gibi gecikme ve sıkıntı yaşamak istemeyen AB, bu sefer ipini sağlam kazığa bağlamış gözüküyor.

Ayrıca 4G teknolojisini donatırken yaşadığı sıkıntıları hatırlayarak o sıkıntıları bir daha yaşamamak için de alt yapıyı güçlendirme çalışmaları gerçekleştiren Avrupa Birliği, aynı zamanda bu teknolojinin çalışmalarına da katkı sağladığı belirtiliyor.

Avrupa Birliğinin böyle bir çalışma yürütüyor olması Avrupa kıtası için oldukça sevindirici bir haber olarak nitelendiriliyor.

Ayrıca şu notuda paylaşmak gerekir, Avrupa Birliği 4G teknolojisinde rastlanan en dikkat çekici sorun olarak gözüken LTE sorununu da çözüme kavuşturmak için yoğun bir şekilde çalışmalar yürütüldüğü de gelen haberler arasında.

Her ne kadar yoğun şekilde çalışmalar yürütülüyor olsa da 5G teknolojisinin kullanıcılara sunulması en az 2 sene gibi bir süre sonrasında olacağı belirtiliyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0