Avrupa Komisyonu’ndan Telif Hakları Yasası

Avrupa Komisyonu günümüze dek başta Google olmak üzere defalarca telif açısından soruşturma açmıştı. Şimdi ise yeni bir telif hakları açılacağı daha öğrenildi.

Avrupa Komisyonu tarafınca günümüze dek yürütülen çalışmalar içerisinde bir çok şirkete ciddi anlamda yaptırımlar uygulanmıştı. Google başta olmak üzere defalarca Avrupa Komisyonu‘nun ilk noktasındaki markalarından birisiydi. Bu konu üzerinde pek çok siteninde gündeme gelmesi düşünülürken, bugün ise Facebook hakkında Avrupa Komisyonu tarafınca bir çalışmanın yapılacağı söyleniliyor.

tarafınca bir yeni yasa düzenlemesi üzerinde çalışmaların sürdürüldüğü öğrenilirken, bu yeni yasa ile beraber kişilerin daha farklı ve iyi bir şekilde hizmet alması bunla sınırlı kalmayıp daha farklı gelir elde etme modellerini geleceği öğrenildi. Şuan için Avrupa Komisyonu içerisinde gündeme gelen bu konu komisyondan onaylanacağı kesin değil. Ancak bu durum gerçekleşirse Avrupa Komisyonu‘nca onaylanırsa bir çok şirket için büyük bir süreçin başlaması demek. Şirketlerin bir çok ülke pazarınada geleceği söylenirken, kısa süre önce Google, News servisi ile İspanya’dan geri çekilerek büyük bir zarar görmüştü.

Bunun yanında Facebook gibi sitelerin daha büyük bir ödeme yapmasınıda içeren tasarı ile beraber şirketlerin gelirleri büyük oranda düşecek. Bu da daha farklı ve yeni önlemlerin alınmasını şart koşuyor gibi. Bu tasarının gelmesi ile piyasada büyük bir deprem olacak. Bakalım bu tasarı ciddi anlamda gerçekleşecek mi? Merak konusu…

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0