Aylık 100 Lirayla Çalışan Otomobil

Petrolün fahiş fiyatı ve gitgide azalması nedeniyle insanlar; arabalarında farklı enerjiler kullanmalarını sağlayacak değişik teknolojileri denemeye devam ederek bu bağlamda harekete geçerek, yeni buluşlara ima atıyorlar.

Elektrik Enerjisiyle Faaliyete Geçecek Otomobiller

Değişik anlamlarda enerjilerden faydalanarak, genel olarak bitmeyen bir enerji kullanan buluş sahiplerinden bir tanesi de Türkiye’den çıktı. Elektrik enerjisi ile çalışan bu otomobil son derece ekonomik bir düzeyde yakarak, cebe de fazla zarar vermeyecek bir konumda yer alacak. Hem dışa bağımlı kalmamızı önleyecek hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacak olan bu araç hakkında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da açıklama yaparak, söz konusu bağlamda aktif bir pozisyonda olarak seri üretime geçeceklerini belirten açıklamalarda bulundu.

Dış ülkelerin petrol ticaretini üst düzeyde tutmak için bu üretime müdahale ederek, elektrik enerjisiyle alışacak olan aracı engellemeye çalışacaklar mı bilinmez ama bu bağlamda harekete geçerek Dünya petrol piyasasının değer kaybetmesini engelleyecek bir konumda bulunarak, bu bağlamda harekete geçebilirler.

Aracın seri üretime geçmesi için 4-5 yıllık bir süreye ihtiyacını belirten Fikri ışık; bu altın derindeki zamanı en iyi şekilde değerlendirmenin gerektiğini açıklayan söylemlerde bulunarak, bu bağlamda hamle yapacaklarını belirtti. Dünya’da gelişen bu tür alanlardan bir tanesi olarak dikkatleri üzerine çeken noktalarda hareket edileceğini de sözlerine ekleyen Fikri Işık, bu bağlamda kararlı olduklarını da tekrarladı.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0