Aynı Anda İki Yerde Birden Olmak Mümkün Olacak

Aynı Anda İki Yerde Birden Olmak Mümkün Olacak
Teknolojinin öyle bir boyutunu düşünün ki, sizi aynı anda birbirinden tamamen farklı iki bölgede aktif olarak kontrol edebilsin. Ve her iki bölgeyi de kontrol edebilin. Bu durumda yapılan çalışmalara göre tasarlanan teknoloji, bunu mümkün kılabilmektedir. Dolayısıyla insanlar artık aynı anda birbirinden oldukça uzak mekanlarda bulunup, seyahat etme zorunluluğu olmadan iki farklı mekandaki işlerini yapabileceklerdir. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), bunu mümkün kılabilecek bir çalışmaya imza atmıştır.

Gelişen Teknoloji Sayesinde İnsanlar Aynı Anda İki Yerde Olabilecekler

Bilim adamları, içerisinde hareketleri algılayabilecek kapasitede olan ve herhangi bir masa yüzeyinde hareket edebilme kabiliyeti olan yeni pikseller geliştirmeyi başardılar. Bu piksellerin üretilmesi ile birlikte yapılabile bu hareketlerin eş zamanlı olması da sağlanmıştır. Bu pikseller insanın vücut hareketlerini izleyerek ve de inceleyerek, aynı hareketlerin fiziksel piksellerden oluşan bir masa üzerinde oluşmasını sağlamaktadır. Bu teknolojiye verilen isim teknolojinin boyutuna göre biraz mütevazi bir yapıya sahip. Bu teknolojiye verilen o mütevazi isim InForm’dur.

Bu teknoloji farklı cisimler üzerinde de uygulanmaya başladığında, üzerinde pikseller bulunan her cismi mesafe farkı olmadan istediğimiz gibi hareket ettirebileceğiz. Bu sayede evimizin,arabamızın anahtarlarını içerde unutmak gibi bir derdimiz kalmayacak ve de kapıları içeriden de açabileceğiz. Bu teknolojinin gelişebilmesi için çalışmalar yapılmaya devam etmektedir. Ancak geliştirilen bu InForm teknolojisi kullanılmaya başlandığında fiyatının oldukça yüksek olması bekleniyor.aa

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0