Bakan Elvan 4G Hakkında Konuştu

Mobil iletişimde son derece önemli bir yerde olarak, geliştirilmesi anlamında da daha büyük kolaylıklar sağlayacak olan 4G teknolojisinin yetkilendirme ihalesi Mayıs ayı itibariyle hayata geçirileceği konusundaki açıklama Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan’dan geldi. Lütfi Elvan aynı zamanda 3. Operatörün geleceğini de müjdeleyerek bu bağlamda diğer operatörlerden daha farklı bir kulvarda hizmet vereceğini açıkladı.

4G Teknolojisi Hakkında Çalşmalar Sürüyor

4G teknolojisi sonrasında mobil cihazlar farklı bir boyut kazanarak veri gönderme ve veri alma transferleri daha hızlı bir süre içerisinde gerçekleşerek, iletişim olanakları daha da kullanılabilir bir biçime uyarlanarak, bu bağlamda fazlasıyla yararlı bir şekilde günümüze adapte edilecek.

Bakan Elvan’ın yaptığı açıklamaya göre ise, belli bir rakamı ihale edeceklerini belirterek, 4G teknolojisini daha geniş bir banda yayacaklarını ifade etti. Böylelikle herkesin daha iyi iletişim kuracağını söyleyen Elvan; ayrıca nüfusu 10 binden az olan yerleşim yerlerinde de ortak alt yapı yapılması gerektiğini ve taleplerinin bu yönde olduğunu da sözlerine ekledi.

Bakan Elvan, bu anlamda 4. bir operatörün de piyasaya çıkacağını ama diğerleriyle aynı kulvarda yarışmayarak sadece 2600 frekans bandı içinde hizmet vereceğini söyledi.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0