Ana SayfaTeknoloji HaberleriBatarya Kalibrasyonu Nedir?

Batarya Kalibrasyonu Nedir?

-

iPhone’da Müzik Çalarken Video Nasıl Kaydedilir?

Bu makalede, herhangi bir uygulamadan müzik çalarken iPhone'da nasıl video kaydedileceği açıklanmaktadır. Nasıl çalıştığını öğrenmek...

Günümüzün en büyük sorunlarından olan enerji depolama ve batarya süreleri maalesef teknoloji dünyası tarafından bir türlü çözüme kavuşturulamıyor.

Hal böyle olunca bataryalarda zamanla eski performansını kaybediyor ve kullanıcıları sürekli yarı yolda bırakmaya devam ediyor, günümüzün yeni eski batarya çözümlerini de uygulamadığı bir dönemde akıllı telefonlarının çıkarılabilir bataryaya sahip olmaması bir diğer şarj konusu.

Hal böyle olunca bataryalar deşarj olduğu süreler boyunca sürekli bir kayıp yaşıyor, bunun sonucu bataryanın tamamen deşarj edilip eski haline kavuşturulması gerekiyor.

Peki nedir bu batarya kalibrasyonu?

Batarya kalibrasyonu cihazınızın bataryasına hem yazılımsal hem donanımsal anlamda uygulanan bir işlemdir, bataryayı tam bitirip kapalı halde tam olarak full yapmaya batarya kalibrasyonu deniyor.

Ancak bu işlem sanıldığı gibi kolay olmuyor, her yeni işletim sistemi için adım adım uygulanan batarya kalibrasyonunu sizlere yeni yardımcı (ipucu) konularımızda anlatacağız.

-- Reklam --

iPhone’unuzun Kamerasını Mac’iniz İçin Bir Web Kamerası Olarak Kullanma

Mac'inizde macOS 13.0 veya sonraki bir sürümü yüklüyse, yakındaki iPhone'unuzu bilgisayarınızın web kamerası olarak kullanabilirsiniz. Nasıl çalıştığını öğrenmek için...

1 Yorum

  1. Bende iPhone 5s var , interneti 2g yerine 3G de kullanıyorum çünkü 2g çok yavaş. 3G dede şarz su gibi gidiyor. Pil ömrünü kısaltan herşeyi kapattım sadece 3G de internetteyim ve telefon bi süre sonra ısınıyor. Battery doctor uygulamasını indirdim ama o 45 dkka diyor ondan daha kısa sürede şarjım azalıyor . Şimdi bataryayı sonuna kadar kullansam ve telefon kendiliğinden kapansa ben telefonu şarja takıcam ama kendiliğinden açılmasımı gerekiyor yoksa kapalı haldemi şarz edicem? help

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz