Batarya Süreleri 2 Katına Çıkıyor

Günümüzde oldukça fazla kullanılmakta olan akıllı cihazların ve beraberinde yeni çıkan ve üretimi artan elektrikli araçlarla beraber batarya kullanımı daha fazla yaygınlaştı. Bununla beraber daha iyi bir performans elde etmek adına bir çok geliştirme devam ediyor.

Bataryaların daha fazla kullanışlı olmasına adına çok uzun zamandır bir çok yenilik ve geliştirmeler teknoloji adına devam etsede beklentileri karşıyalamadı ne yazıkki. Ancak geçtiğimiz günlerde gündeme oturak son açıklamaya bakıldığında batarya sürelerinin artık iki katına çıkarabilecek bir teknolojinin mümkün olduğu söylendi.

SolidEnergy’den Büyük Gelişme

SolidEnergy tarafınca halen geliştirilmekte olan son model teknolojiden yararlanılmış lityum metal pil olarak gösterilen ve yapılan test sonuçlarından başarılı bir şekilde geçmesi 2017 yılı içerisinde bu teknolojinin piyasaya geleceği belirtildi. Yapılmış olan test sonuçlarında bataryaların kullanım süresinin 2 katına çıkmadı ciddi anlamda büyük bir başarı.

SolidEnergy’in geliştirmiş olduğu ürün detaylarında bataryanın iki kat daha fazla güce sahip olarak gelmesi ve önümüzdeki sene kullanılacağı söylendi. 2016 yılı bitmeden üretimlere başlanacağı ve 2017 yılı içerisinde piyasada olacağı belirtildi. Ayrıca belirtelimki bu bataryalar elektrikli araçlar içinde 2018 yılı içerisinde üretilip kullanıma geçilecek buda demek oluyorki elektrikli araçlar konusundada oldukça güzel bir gelişim olacak.

Önümüzdeki sene bataryaların iki kat daha fazla kullanılması ciddi anlamda büyük bir başarı sağlarken kullanıcılarında büyük sıkıntısı olan kullanım süresini bir hayli iyileştirecek gibi duruyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0