Ana SayfaİncelemeBattery Doctor İnceleme

Battery Doctor İnceleme

-

Merhaba arkadaşlar bugünkü inceleyeceğimiz uyhulama Kmobile’ın çıkardığı Battery Doctor’dur.  Bu uygulama Android’de en çok kullanılan pili koruma uygulamasıdır.

Uygulamaya giriş yaptğımızda pilin yüzdesini vs. şeyleri gösteriyor bize resimdede gördüğünüz gibi.

Ortadaki pili koru yerine bastığımızda ekstra şarj tüketen uygulamaları bulup kapatmaya yarıyor.

2014-10-12 08-14-12
2014-10-12 08-16-06

Alt tarafta şarj yerine geldiğimizde şarjın gerekip gerekmediği ve pil hizmetleri geçmişi görülüyor. Pil hizmeti bizim geçmiş günlerde kaç kere cihazı şarj ettiğimizi gösteriyor.
2014-10-12 08-17-19

Mod yerine geldiğimizde telefonun nasıl tasarruf yapacağını seçebilir yada kendimize göre özel bir mod oluşturabiliriz. Bu özellik oldukça yararlı ve güzel tavsiye ederim. Tasarruf modunun yanında gördüğünüz gibi zamanlama modu var oda örnek vereyim gece 12 ile sabah 8 arası uyuyorsunuz o vakti süper tasarruf yaparsınız böylece şarjdan kazancınız olur. Saat 8’den sonra otomatik kapanıyor. Tabi siz bunu gün içerisinde kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

2014-10-12 08-19-03

Sıralama yerine geldiğimizde uygulamaları pil harcama oranına göre sıralama yapıyor buradan hangi uygulama nekadar şarjı çekiyor görüp yanından hemen uygulamayı durdurabilirsiniz.
2014-10-12 08-25-57

Sona gelecek olursak uygulamayı bizzat telefonumda kullanıyorum pilin bitme süresinde gözle görülür bir fark yaratıyor indirmenizi öneririm. Google Play Store üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz. İncelemenin altında video mevcut izlemenizi tavsiye ederim. Bir dahaki incelemede görüşmek üzere..

-- Reklam --
Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

2 YORUMLAR

 1. Daha önce işe yaramıyor demişsiniz.
  https://cepkolik.com/pil-uygulamalari-ise-yariyor-mu-1617/

  Pil tasarruf uygulamaları ise “güç tasarrufu” modunun yanında pek bir iş yapmamaktadır. Telefonunuzda bu uygulamalardan biri var ise öncelikle sürekli çalıştığı için sürekli bataryanızın yüzde kaç olduğu gibi işlemciyi az da olsa yoracak birçok sorgu üretmektedir. Bu aşamada aslında lpg ile çalışan bir tüp ölçen sensör yaptığınızı düşünün. Hem tüpte kalan gazı ölçecek hem de bu sırada gazı kullanacak. Bu kısır döngüdeki benzetme aynen pil uygulamaları gibidir. Telefonunuzda fazladan bir uygulama çalışacak ve bu pil tasarrufu yapacak. Malesef teknik olarak gereksiz bir uygulama türü. Bu yüzden halihazırda telefonunuzda bulunan “güç tasarrufu” modunu kullanın.

  Şimdi ise,

  Sona gelecek olursak uygulamayı bizzat telefonumda kullanıyorum pilin bitme süresinde gözle görülür bir fark yaratıyor indirmenizi öneririm. Google Play Store üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz. İncelemenin altında video mevcut izlemenizi tavsiye ederim. Bir dahaki incelemede görüşmek üzere..

  Anlamadım zaman içinde değişen nedir?

 2. Haklı olmakla beraber teknolojinin sürekli geliştiğini hatırlatarak cümleye başlamak isterim. İlk haber yayınlandığında Nisan ayı idi ve Sonraki haber Ekim ayında yayınlanmış. Burada dikkat etmemiz gereken batarya programlarının sürekli geliştiği veya daha kullanılabilir hale geldiğini unutmamak gerekiyor. Yani Nisan ayında yazılan ilk haber o dönemin şartlarına ve cep telefonlarına göre yazılmıştır. Umarım yardımcı olabilmişizdir. Yorumunuz için teşekkürler.