Bayram mesajlarına dikkat

Mübarek Ramazan ayını bitirerek Ramazan Bayramını bir kaç saat sonra tüm aile yakınlarımızla beraber kutlayacağız, ancak ailenizle beraber bayramınızı kutlarken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

Eset Türkiye bayram mesajları hakkında bilgilendirdi.

Uzmanların belirttiklerine göre kullanıcıların bayram mesajları ile beraber hacklendiği ve kişisel bilgilerin çalındığını açıklıyorlar, peki bu nasıl oluyor? Hackerlar bayram mesajları adına sahip bir internet sitesi hazırlıyor ve kullanıcıyı bu siteye çekiyor, bu sitede verilen programı zorla indirmesi gereken kullanıcı program içerisinden bayram mesajları yazacak sanıyor, ancak hackerlar bu programı veya site girişini tamamen zararlı hale getiriyor.

Örneğin sizlerin bilgisayarına bayram mesajları diye indirilen bir dosya içerisinde trojan gibi uzaktan yönetim virüsleri olabilir, bu virüsler bilgisayarınızda bulunan tüm kişisel bilgileri bayram mesajı adı altında hackerların bilgisayarına aktarabilir.

Anti virüs devi Eset tarafından yapılan açıklamada özel günlerin ve bayramların kullanıcıları vurmak için en iyi günler olduğu belirtildi, buna karşılık Türkiye Eset tarafından yapılan açıklamada kullanıcıların mutlaka virüs programı kullanmaları ve bilmedikleri yerden gelen bayram mesajlarının maillerinin sitelerin açılmaması gerektiği bildirildi.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0