Ana SayfaTeknoloji HaberleriBir Yeni SMS Yasağı Daha Geldi

Bir Yeni SMS Yasağı Daha Geldi

-

SMS i Yasakladı Özellikle son dönemde artan yasakların son durağıOrta Afrika Cumhuriyetioldu. Ülkede güvenlik için SMS yasaklandığı açıklandı. Orta Afrika Cumhuriyeti Telekominikasyon Bakanlığından yapılan açıklama ile ikinci bir emre kadar ülkede güvenliğin tesisine katkıda bulunmak için bireysek SMS kullanımın yasaklandığı belirtildi.

Ülkede yaşayan vatandaşların ve sivil toplum örgütlerinin büyük tepkisiyle karşılanan bu kararı Ülkenin Cumhur Başkanı Catherine Samba Panza son dönemlerde siyasi amaçlı atılan ve toplumun düzenini bozmaya yönelik mesajlar sebebi ile böyle bir önlem alındığını açıkladı. Her ne kadar toplumsal güvenliğin sağlanması adı altında da olsa getirilen bu yasak ülkedeki vatandaşların gözünde diktatörlüğe ve totaliterliğe doğru atılmış bir adım olarak yorumlanıyor.

SMS 2İnsanların bir biri ile iletişim kurmalarında büyük önem kazanan SMS‘in neden yasaklandığı bilinmiyor ancak iletişimde büyük rol oynayan SMS’in yasaklanması ülkedeki tüm ajanslarda bomba etkisi yaratmış durumda ve ülkenin genelinde özellikle büyük nüfuslu şehirlerin kalabalık merkezlerinde çeşit çeşit gruplar tarafından haklı eylemler yapılıyor.

Tabi hala işin şakasında olanlarda var ancak bu getirilen yeni yasak ülkeyi yasa boğacak büyüklükte duruyor ve protestoların artmasını bekliyoruz ancak Orta Afrika Cumhuriyeti bu durum karşısında hangi önemlenleri alacak veya önlem alamazsa SMS yasağını kaldıracakmı bunlar bilinmiyor

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.