Ana SayfaTeknoloji HaberleriBitTorrent ile Canlı Yayın Platformu!

BitTorrent ile Canlı Yayın Platformu!

-

BitTorrent diğer canlı yayın uygulamalarından çok daha  farklı olacağını söylediği BitTorrent Live platformunu ile ilgili bir kaç bilgiyi paylaştı.

Yıllardır canlı yayın teknolojileri üzerine çalışmalar yapan BitTorrent şirketi bugün kendi canlı yayın uygulaması BitTorrent Live‘ı duyurdu.

Uygulamada spor , haber, müzik ve daha çok fazla video içeriği barındırıyor. Ayrıca BitTorrent bu konuda diğer canlı yayın paltformlarından fark yaratması için peer-to-peer yani uçtan uca ieltişim teknolojisini de kullanacak.

Uygulama ilk sunulduğu takdirde çok popüler içerikleri sunan videolar sunmayacak ancak genir bir içerik yelpazesine sahip olacağı söz konusu. Uygulama hem ücretli içerik hemde ücretsiz bir çok kaliteli içerik de sunacak. Böylece uygulamayı kullanan kullanıcılar diledikleri içeriği seçecek ve erişim sağlayabilecek. Bu canlı yayın periscope gibi uygulamalar ile hiç bir akalası yok. Çünkü biz partner olarak düşünelim bu partnere video sağlayan kullanıcılar üye olup geniş bir yelpazeye dağıtacak.

Haziran ayından itibaren iOS ve Android platformları için sunulacak olan BitTorrent Live uygulaması Apple TV için de testleri yakında başlayacak. Ayrıca uçtan uca teknolojisi büyük veri indirmeye çalıştığımızda maliyeti de düşürecek.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

1 YORUM

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here