Blackberry akıl almaz yükselişe geçti

Sürekli olarak batacağı söylenen ancak daha hala yerinde duran ve yaptığı açıklamalarda durumlarının iyi olduğunu belirten Blackberry bugün akıl almaz bir yükselişe geçti.

Akıl almaz yükseliş.

Kullanıcıların sürekli olarak batacak dediği ve çok az bir kesim tarafından cihazlarının tercih edildiği Blackberry bugün hisse senetlerinde akıl almaz bir artış yaşadı, %50 gibi bir hisse senedi artışı yaşayan Blackberry bugün itibariyle hisse senedi değerlerini 11.30’a çıkarmış durumda.

Geçtiğimiz aylarda CEO değiştiren Blackberry yeni CEO’nun gelmesi ile beraber yükselişe geçmiş durumda, Android işletim sistemine yakın olmasa da Windows Phone işletim sistemine fark atabilecek bir kapasitede olan işletim sistemi Blackberry OS kendi üzerinde Android işletim sistemi uygulamalarına ve oyunlarına kurulma imkanı tanıyor.

Bu sayede BB 10 OS işletim sisteminden sonra yani Blackberry Z10 modelinden sonra artışa geçen Blackberry, bakalım ilerleyen zamanlarda daha fazla kar elde edebilecek mi? Şirketin şuan ki durumuna bakıldığında kar edeceği kesin diyebiliriz.

 

.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0