Ana SayfaTeknoloji HaberleriBlackberry Akıllı Telefon pazarından çekiliyor

Blackberry Akıllı Telefon pazarından çekiliyor

-

Akıllı telefon pazarında istediklerini elde edemeyen BlackBerry yeterli satış oranına ulaşamadığı taktirde telefon üretimini sonlandırarak pazardan çekileceğini açıkladı

blackberry (1)

Apple ve Samsung gibi lider akıllı telefon üreticilerine karşı satış oranları büyük oranda düşmüş olan marka rakip telefonlarla yarışamadığını itiraf ederken sürekli yeni gelişmiş özellikler karşısında yetersiz olduklarını söylerken güvenlik konusunda kullanıcıları uyardı. Rakip firmalar ne kadar başarılı donanıma sahip özellikler sunuyor olsa da kullanıcı bilgilerini depoladıkları için bilgileriniz her an 3. taraf kişilerin eline geçebilir. Güvenlik konusunda lider olan BlackBerry kullanıcı hassasiyetine önem vererek bilgilerin farklı kişilerin eline geçmesini önlem için tüm detayları düşünüyor.

Ancak genel kullanıcı donanım ve tasarımı daha ön planda tutuğu için güvenlik konusu ikinci plana atılıyor. Buda firmanın büyük oranda satış kaybetmesine neden oluyor. Blackberry, Android işletim sistemine geçiyor haberlerini daha önce çok duymuştuk ancak uygulamalardan kaynaklı yaşanan güvenlik açığından dolayı firma bunun gerçekleşmeyeceğini hizmet vermeye devam ettikleri süre boyunca en önemli ilkeleri olan güvenlik konusunda zafiyet vermeyeceklerini duyurmuştu.

En çok kullanıcısı Amerika’da, Blackberry’nin hala satış yaptığı ve en çok kullanıcıya sahip olduğu bölgelerde birçok kişi hala firmanın telefonlarını takip ederek markadan vazgeçmiyor. Güvenliğe önem veren ünlü iş adamlarının tercih ettiği biliniyor. Firma son değişikliğini ise Android tabanlı (yeniden düzenlemeler yapılarak güvenli hale getirilen özel bir sistem) geliştiriyor ve yeni telefonlarında bu işletim sistemine yer verecekler. Eğer bu girişimleri de başarılı olmazsa Kanadalı teknoloji firması telefon pazarından çekilecek.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.