Ana SayfaTeknoloji HaberleriBlackBerry, Android kullanmaya başlıyor iddiasını yalanladı

BlackBerry, Android kullanmaya başlıyor iddiasını yalanladı

-

Akıllı telefon pazarında büyük bir değer kaybeden Blackberry kurulduğu ilk yıllardan günümüze kullanıcıları için en güvenli telefon kullanım deneyimini yaşatmak için çalıştığını vurgulaması ve bu işi en düzgün şekilde yapmaları ile biliyor ancak son yıllarda pazardaki satış oranlarının % 1 seviyesine kadar gerilemesi rakipleri karşısında boyun eğecek söylentilerini ortaya çıkarttı.

Pazarda etkili bir koz olarak gördükleri yeni modeli Blackberry Oslo için android kullanılacak dedikoduları yayılmaya başladı çünkü pazarda etkisini kaybetmesindeki en önemli faktör gelişmiş birçok uygulamaya sahiplik yapamayarak Google play ve App store gibi büyük marketler ile mücadele edememeleri olmuştu.

Blacberry açıklamasında ise ” dedikodu ve spekülasyonlar hakkında yorum yapmıyoruz” dedi ve “eşsiz güvenlik ve üretkenlik sağlayan BlackBerry 10 işletim sistemine bağlılıklarını sürdürdüklerini” açıklamaları şirkat politikalarında taviz vermeyeceklerini bir kez daha kanıtladı.

Markette ise daha büyük bir paya sahip olmak adına yeni geliştirdikleri sistem ile uygulama alanında rekabete ayak uyduracaklarını ve kullanıcıları için en güvenli ve kullanışlı uygulamalara yer verileceğini açıkladı.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here