BlackBerry Priv Satışları Yüzleri Güldürüyor

BlackBerry’nin kaderini belirleyecek olan yeni telefonu Blackberry Priv’ın satışları başladı. Eğer telefon 5 Milyon üzerinde satış rakamına ulaşamazsa şirket telefon pazarından çekilerek yazılım işlerine odaklanacaklarını açıklamıştı.

Kısa bir süre önce satışı başlatılan telefonun henüz satış rakamları açıklanmamış olsa da şirket yetkililerin yaptığı konuşmalarda yüzler gülüyor. Cihazın piyasalara çıkmadan şirket tarafından yapılan açıklamalarla hemen hemen herkesin haberi olmuştu. Güvenlik önlemlerinin artılarak sorunsuz bir Android’le piyasalara çıkan telefonda BlackBerry tarafından hazırlanmış özel bir uygulama bulunuyor.

Bu uygulama sayesinde Android kullanan Priv hiç bir koşulda telefona gelen mesaj, mail, arama gibi özel bilgileri kaydederek 3. kişilerin eline geçmesini engelliyor. Telefon dinlemelerinin ve insanların kişisel bilgilerinin çalınmamasına dikkat çekerek yıllar boyunca bu prensipte çalışan firma Amerika olmak üzere güvenliğini dikkate alan birçok bölgede insana hitap ederken satış oranlarının düşük olması ve maliyetlerin karşılanmaması şirketi zor durumda bırakmıştı.
blackberry amazon
Amazonda yok sattı, merakla beklenen telefonun satış rakamları birazda olsa beklentilerin üstünde olsa da dünyanın en büyük online satış mağazası Amazonda 699$ satışa çıkmasından saatler sonra ürün tükenerek satışı durdu. Yani ilk izlenimler oldukça başaralı bir satış rakamına ulaşacağını gösterirken BlackBerry’nin bir süre daha telefon pazarında olacağını işaret ediyor. BlackBerry Priv Özellikleri detaylı incelemesi için telefonun sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0