BlackBerry Priv’ın ön satışı başladı! belirlenen fiyat çılgınca

Blackberry’nin ilk Android işletim sistemine sahip modeli Priv fiyatıyla herkesi şaşırttı. Blackberry Priv sim kilidi olmayan modeller Amerika ve Kanada’da ön siparişe sunuldu.

blackberry priveBir dönemin en başarılı telefonlarını üreterek elit bir marka haline gelen Blackberry akıllı telefon pazarında kendini geliştiremeyince eski değerini kaybetmişti. BlackBerry’nin ilk olarak Venice kod adıyla lanse edilen modeli, sonrasında resmiyet kazanarak Priv ismini almıştı.BlackBerry’nin klasik fiziksel klavyesiyle dikkat çeken Priv modeli, sistemsel özellikleriyle üst segmente yakın bir telefon oldu. Android işletim sisteminide kabul etmeleri pazarda yeniden ağırlığını koymak istediğini gösteriyor.

BlackBerry Priv özellikleri

Snapdragon 808 yonga seti yer alan BlackBerry Priv’ı 3GB RAM desteklerken 32GB dahili depolama alanına sahip. 18 Megapiksellik ana kameraya 2 Megapiksellik ön kameranın eşlik ettiği BlackBerry’nin yeni amiral gemisinde 2560×1440 piksel çözünürlüğe sahip 5.4 inçlik bir ekran bulunuyor. 3410 mAh gücünde bataryadan beslenen telefon, kullanıcılarına uzun sayılabilecek bir pil süresi vaat ediyor.

Genel özellikleri yeterli gözüküyor güçlü bir bataryaya sahip olması da sürekli şarj etmememizi kısmen engelleyecek gibi duruyor.

Blackberry Priv fiyatı

Amerika ve Kanada için ön sipariş seçeneğinin aktif edilmesiyle cihazın fiyatı 750 dolar olarak belirlendi, Kanada içinse 949 dolar olarak ön satışı başlatılan Priv beklentilerin üzerinde bir fiyata sahip olmasıyla dikkat çekerken yüksek fiyatlara sahip olması hedeflenen satış oranında geride kalmalarına neden olabilicek gibi duruyor.

BlackBerry Priv Türkiye fiyatı, ise vergilerde eklenerek yaklaşık 3500-4000 TL aralığında olacağı tahmin ediliyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0