Ana SayfaTeknoloji HaberleriBlackberry sesli asistan desteğine kavuşuyor

Blackberry sesli asistan desteğine kavuşuyor

-

Arka Planı Nasıl Transparan Yaparım?

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber insanlar çekindiği fotoğraflar üstünde birçok değişiklik yapabiliyor. Bunun için birçok program...

Apple ve Windows Phone cihazlarda bulunan sesli asistan desteğine Blackberry’de katılıyor, Apple’ın Siri’si Windows’un Cortanası derken Blackberry’de Blackberry Assistant sesli asistan desteğini Blackberry 10 OS kullanıcıları için sunmaya hazırlanıyor.

Şuan için hakkında herhangi bir bilgi bulunmayan Blackberry Assistan bugün Blackberry Passport modeli üzerinde görüntülenmişti, ancak kullanıcılar bu sesli asistanın neredeyse Cortana ile aynı olduğunu ve bunun kabul edilemeyeceğini iddia etmişti.

Cortana’ya cevap Blackberry’den geldi.

Windows Phone 8.1 işletim sistemine sahip cihazlar için Microsoft tarafından geliştirilen ve Blackerry’e pas atan Microsoft sonunda Blackberry’nin bu hamlesiyle beraber karşılığını almış olacak.

Sesli kontrolün yanında bir uygulamaya girmeden klavyeden tweet atma, mesaj gönderme, herhangi bir müzik çalma gibi özelliklere sahip olacak olan Blackberry Assistant BB 10.3 OS ile beraber yayınlanması bekleniyor.

-- Reklam --

Apple Watch Ultra: Siren Nasıl Etkinleştirilir, İptal Edilir ve Devre Dışı Bırakılır

Siren, birkaç saat boyunca tekrarlanabilen iki farklı değişken desen içeren benzersiz bir ses imzası kullanır. İlk model sıkıntıyı gösterirken,...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.