BQ Aquaris E4.5 Ubuntu İşletim Sistemli Akıllı Cihaz

Linux kullananların tercih ettiği Ubuntu işletim sistemi, birkaç senedir akıllı cihazlarda deneme aşamasındaydı. Her hatanın didik didik incelenerek özverili bir şekilde Ubuntu işletim sistemini akıllı telefonlara entegre etmek için çalışan mühendislerin, sistemi başarılı bir şekilde geliştirdiklerini ifade etmesi artık Ubuntunun da piyasada yer alacağını tahmin kılmaktaydı.

BQ Aquaris E4.5 Ubuntu Edition

Ubuntu işletim sistemli ilk telefonun BQ firmasına ait olacağı ile kesinleşmiş durumunda. Ubuntu işletim sistemini üreten firma ile ortak bir iş anlaşması yapan BQ, yeni cihazı olan BQ Aquaris E4.5 Ubuntu Edition adını verdiği modelle birlikte piyasaya merhaba deneceği ifade edildi.

Linux kullanıcıların merakla beklediği akıllı cihazlardaki Ubuntu işletim sistemli telefon çok kısa bir süre içerisinde piyasadaki yerini alacak. Tarihi netleşmediği için şu gün çıkacak şekilde bilgilendirme yapamamaktayız. BQ Aquaris E4.5 Ubuntu Edition isimli akıllı cihazın özellikleri ise başlangıç ile orta seviyeli olacağı ön görülmektedir. Bu nedenle fiyatının da makul bir seviyede olacağı tahmin ediliyor. Merakla beklenen Ubuntu OS işletim sistemi bakalım piyasaya tutunabilecek mi?

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0