BTK Sosyal Medya Kullananları Uyardı!

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu, Atatürk Havalimanı’na yönelik düzenlenen terör saldırısıyla alakalı halkı paniğe ve korkuya sürükleyen paylaşım yapanların yasal sorumluluklarının bulunduğunu söyledi.

Dün akşam saatlerinde tüm insanlarımızı üzen aynı Zaman’da sinirlendiren bir terör saldırısı düzenlendi. Resmi rakamlara göre tam 36 vatandaşımız vefat etti ve 147 kişi de yaralandı. Önceki terör saldırılarında da yapıldığı gibi RTÜK, tüm medya yayıncılarına olağan bir şekilde yayın yasağı getirdi. BTK da bu sabah önemli bir açıklama yaptı.

Yapılan bu yazılı açıklamada masum insanların ölmesine neden olan bu terör saldırısı sonrasında sosyal medya üzerinden saldırı anına ve sonrasıyla alakalı görüntüler paylaşıldığını belirten BTK, mahkeme kararıyla yayın yasağı getirilmiş olan bu olayla ilgili paylaşım yapanların bilerek veya bilmeden terör saldırısının amaçlına hizmet etmiş olarak nitelendirileceğiz duyuruldu.

BTK Sosyal Medya Kullananları Uyardı!

Özellikle Twitter’da teğet atanların dışında bu tarz taretleri RT yapanlar hakkında işlem başlatılacağını söyleyen BTK, olayın takipçisi olacağını belirtti.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0