Ana SayfaTeknoloji HaberleriBu eldiven ile telefonu cebizinden çıkarmadan kullanabilirsiniz!

Bu eldiven ile telefonu cebizinden çıkarmadan kullanabilirsiniz!

-

Uzaktan kontrol sağlayan eldiven: GoGlove

Malum kış aylarındayız bırakın telefonu elinize almayı elinizi cebizinden çıkarmak veya elinizden eldiveni çıkarıp telefonu kullanmak bile bu soğukta yapılabilecek bir şey değil. Özellikle çok üşüyen biriyseniz GoGlove olarak adlandırılan bu eldiven, hem ellerinizi soğuğa karşı koruyor, hemde akıllı telefonunuzu uzaktan kontrol etmenizi sağlıyor. Peki bu nasıl oluyor?

Eldivenin parmak uçlarında yer alan manyetik sensörler, iki parmağın birbirine dokunduğunda yapmasını belirlediğiniz işlevi gerçekleştirebiliyor. Örnek verecek olursak, dinlediğiniz müziği beğenmediğinizde müziği değiştirmek için telefonu cebinizden çıkarmak yerine iki parmağınızı birbirine dokundurarak müziği değiştirmek mümkün oluyor. Bunun yanı sıra telefonunuzu bir yere koyup parmak hareketi ile fotoğraf çekmek de mümkün.

GoGlove olarak adlandırılan ve uzaktan akıllı telefon kontrolü sağlayan bu eldiven, aksiyon kamerası GoPro ile de uyumlu olarak çalışıyor. Android ve iOS için geliştirilmiş uygulaması sayesinde parmağınızı birbirine dokundurduğunuz zaman hangi işlevin gerçekleşmesi gerektiğini de belirleyebiliyorsunuz. GoGlove şuanda Kickstarter üzerinde fon topluyor, gerekli fonu topladıktan sonra önümüzdeki yıl Haziran ayında 99 dolar fiyat etiketi ile piyasaya giriş yapacak.

Sizlerde soğukta telefonu kullanmayı sevmiyor veya en küçük şeyde bile telefonunuzu cebinizden çıkarmak istemiyorsanız, GoGlove tam size göre bir ürün olabilir fakat çıkış tarihi biraz uzak diyebiliriz. GoGlove akıllı eldivenin kullanımına ve tanıtımına dair bir video bulunmakta, iyi seyirler.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.