Bu kask bisiklet ile trafik kazalarını engelleyecek!

Bisiklet, motosiklet kazaları bu kask ile engellenebilir!

Günümüzde elektrikli scooter, bisiklet kullanım oranı git gide artıyor. Özellikle daha temiz bir dünya için yakıtsız araçların oldukça gerekli olduğunu söyleyebiliriz. Çoğu zaman bisiklet sürerken kaza yapan birini görebilirsiniz, hatta belki siz bile kaza yapmış olabilirsiniz. Özellikle köşe yollarda önünüze birden araba çıkarsa, durum kötü bir kaza ile sonuçlanabilir.

Volvo, POC ve Ericsson ortaklığı ile geliştirilen akıllı kask sayesinde artık bisikletler ile otomobillerin kaza yapması gibi bir durum ile karşılaşılmayacak. Kask nasıl çalışıyor diye merak ediyorsanız hemen anlatalım. Kask, bisiklet ile otomobil arasında köprü görevi görerek, kişinin görmediği yerlerden otomobil gelirse kişiyi uyarıyor.

Sadece Amerika’da yapılan araştırmaya göre, yılda 50 bin bisiklet sürücüsü kaza yapıyor. Volvo, POC ve Ericsson ortaklığı ile geliştirilen akıllı kask sayesinde bu durum engellenecek gibi gözüküyor ki akıllı kask oldukça işlevsel gözüküyor. Akıllı telefona bağlandıktan sonra sorunsuz olarak çalışabilen kask, 6-9 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta düzenlenecek olan CES fuarı kapsamında tüketiciye tanıtılacak. Cihaz sadece bisikletlerde değil, hemen hemen her araçta kullanılabilecek.

Volvo, POC ve Ericsson tarafından geliştirilen kaskın, nasıl işlediğine ve insan hayatının basit fakat büyük hasarlara yol açacak kazalardan nasıl korunduğuna dair hazırlanmış bir videosu bulunuyor. Lafı fazla uzatmadan sizleri akıllı kaskın tanıtım videosu ile baş başa bırakalım. Gelişmeler için takipte kalınız, iyi seyirler.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0