Ana SayfaTeknoloji HaberleriBu Teknoloji Akıllı Telefonunuzun Çalınmasını Önleyecek!

Bu Teknoloji Akıllı Telefonunuzun Çalınmasını Önleyecek!

Bir akıllı telefonun sahibi hırsızlık önleme teknolojisini etkinleştirdiğinde, cihaz bir kontrol talimatı alıyor. Talimatı aldıktan sonra, akıllı telefon siyah ekran moduna geçirilerek çalışmaz hale getiriliyor. SIM kart yuvası da kilitleniyor ve başkalarının cihazı kullanmasını engelliyor.

-

240W Şarjlı Realme GT Neo5 9 Şubat’ta Geliyor!

Realme, GT Neo5'in 240 W hızlı şarj özelliğine sahip ilk akıllı telefon olacağını doğruladı ve...

Akıllı telefonların artan fiyatları, onları hırsızlar için değerli bir hedef haline getirdi. Bu sorun, çalınan akıllı telefonların bulunmasının zor olması ve sahiplerinin kişisel verilerini ve mahremiyetini riske atması gerçeğiyle daha da kötüleşti.

Bununla birlikte, Meizu Technology’nin hırsızlığa karşı patentinin yakın zamanda ortaya çıkışı olası bir çözüm sunuyor. Bu teknoloji, kullanıcıların kaybolan veya çalınan cihazlarını kolayca bulmasını ve kişisel bilgilerini korumasını sağlıyor.

Meizu Technology, yakın zamanda akıllı telefonlar için hırsızlık önleme teknolojisi için bir patent aldı. Bu patent, bulunması zor olabilen ve kişisel verilerin kaybolması ve mahremiyetin ihlaliyle sonuçlanabilecek, artan çalıntı veya kayıp akıllı telefon sorununa bir yanıt.

Meizu 18

Patent, teknolojinin nasıl çalıştığını açıkça özetliyor. Bir akıllı telefonun sahibi hırsızlık önleme teknolojisini etkinleştirdiğinde, cihaz bir kontrol talimatı alıyor. Talimatı aldıktan sonra, akıllı telefon siyah ekran moduna geçirilerek çalışmaz hale getiriliyor. SIM kart yuvası da kilitleniyor ve başkalarının cihazı kullanmasını engelliyor.

Alternatif olarak teknoloji, cihazın internet erişim işlevini açabiliyor ve konum bilgisi göndererek sahibinin cihazı bulmasını sağlayabiliyor. Bu, cihaz siyah ekran modunda değilse veya SIM kart yuvası kilitli değilse son derece faydalı oluyor.

-- Reklam --

Playstation Plus Şubat Ayı Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!

Günümüzün en ünlü oyun devlerinden biri olan Playstation yeni yıla girerken rakiplerinden geri kalmamak için muhteşem bir kampanya başlatmayı...
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz