Ana SayfaTeknoloji HaberleriÇakma Galaxy S4 Büyük Tehditler Savuruyor

Çakma Galaxy S4 Büyük Tehditler Savuruyor

-

Akıllı telefonların yapımını az çok biliriz. Onlarca yazılımcı ve mühendisin görev alıp gelişiş donanımlara sahip bir fabrikada hazırlanan bu telefonlar yapıldıkları ana kadar milyon dolarlık yatırımlar sonucu oluşuyor üstelik çıktıktan sonrada yatırım bitmiyor ve yüz binlerce dolar reklam ücretleri ayrılıyor. Bu kadar mazeretli ve pahalı bir iş sonucu piyasaya çıkan bu telefonlar iş emeğine paralel olarak çıkış ücretleri pahalı oluyor. Her ne kadar çıktıktan sonra fiyatları yavaş yavaş azalsada belli bir ücretten aşağıya düşmüyor ve bizler için el yakıcı ücretlerle ortaya çıkıyorlar.

Bunun üzerine uyanık cep telefon firmaları çıkan bu akıllı telefonların özellikle dış görünüşünü %100 aynı yaptığı gibi içindeki telefon özellikleri ve işlevselliği bakımından kıyaslanamayacak kadar benzer yapıyor ve piyasaya kat kat daha ucuz çıkıyor. Ancak dikkat edin bu telefonların bazıları casus yazılımlı olabilir özellikle son günlerde gündeme oturan Çin cep telefon firmasının yaptığı Star N9500 çok zararlı bir telefon olduğu yazıyor.

Çakma Galaxy S4Almanyanın ünlü anti-virüs firması olan G DATA‘nın yaptığı açıklamaya göre bu telefonu alanlar pişman olacak çünkü bu telefon bizim kişisel verilerimizi kopyalıyor ve tüm konuşmalarımızı bizim iznimiz olmadan herkesin dinlemesini sağlıyor. Üstelik yapılan açıklamaya göre tehditler sadece bu kadarda değil telefon yaptığımız herşeyi Çin anonim firmasına iletiyorda olabilir.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

1 YORUM

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here