Ana SayfaTeknoloji HaberleriCanon EOS C300 Mark II'yi Tanıttı!

Canon EOS C300 Mark II’yi Tanıttı!

-

Hayatımızın her anını kaydetmek için fotoğraf çekiyoruz ve bu önem gittikçe artıyor. Fotoğraf makinalarının pazarda en çok ilgi görülen firmalarının bir taneside Canon’dur. Uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve kullanıcıların merakla beklediği yeni model olan EOS C300 Mark II’yi sonunda tanıttı.

Eski kullandığınız ya da gördüğünüz tüm fotoğraf makinalarını bir kenara koyun çünkü Canon’un bu yeni fotoğraf makinası gerçekten çizimi tasarımı ve işlevsel özellikler harikulade seviye yapılmış durumda. EOS C300 Mark II fotoğraf makinası sadece fotoğraf çekinmek için yapılmamış. Sinema filmi çeken yönetmenlerin video çekmek için kullandıkları kameralarla aynı kalitede olan EOS C300 Mark II sizlere fotoğrafın yanında sineme kalitesinde video çektirme özelliğinide sunuyor.

Canon şimdiye kadar amator, profosyonel fark etmeksizin herkese uygun cihazlar üretti diyebiliriz. Ancak bu son üretimi özellikle bu işi profosyonel yapanlar için yapılmış duruyor çünkü özellk ve cihazın teknik detayları bize bunu aktarıyor. EOS C300 Mark II; 15 durağa kadar dinamik aralıkla CFast karta 4K’da 410Mbps hıza kadar 10-bit 4:2:2 dosya veya 2K/Full HD’de 10/12-bit 4:4:4 dosya kaydetme kapasitesine sahip.

Özellikle EOS C300 Mark II video çekenler için eşsiz bir cihaz diyebiliriz. Çünkü kamera lensleri video sahnelerinde o kadar kaliteli ki renkler tamamen ayır ediliyor ve görünemeyen bölümler için cihazın kendi bile rengi belli edip noktanın renksiz kalmasını engelliyor.

canon 1

Canon’un yeni cihazı eski modellerine ve piyasadaki diğer cihazların teknik özelliklerine göre baktığımızda kendini ayırt ettiren özellikleri şunlar;

  • Harici RAW ile birlikte yüksek bit hızıyla dahili 4K kayıt
  • Prodüksiyonlar için ideal yüksek dinamik aralık dosyaları
  • Profosyoneller için düzenlenmiş sorunsuz entegrasyon
  •  Cihazı bağlayıp otomatik olarak bağımsız çekim yapılabilir
  • Işığın yetersiz olduğu anlarda düşük parazitle güvenle çekim yapılabilir

Aslında Canon’un bu son ürünü tam bir profosyonel işçiler için diyebiliriz. Çünkü cihazın video çekimleri için kamerada kullandıkları lens ve güçlendirilmiş yazılımlar ile birlikte hareket halinde çekilen videolar hiçbir kayma yok ve video da oynayan kişinin yüzü net olarak odaklanıp video sahnesinin daha akıcı bir hal alması sağlanmış durumda.

 

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here