Canonical ve BQ Ortaklığı İle Ubuntu İle İlkler Yaşanacak!

Yaklaşık 2 yıl öncesinde duyurulan ve Ubuntu’nun her zaman arkasında olan firması tarafından yürütülen ilk Ubuntu telefonu sonunda satışa çıkıyor.

Ubuntu işletim sisteminin kullanılarak yapılacak ve satışa çıkacak ilk telefon olması bakımından heyecanlı bir sürecin geride bırakıldığı Canonical’da yeni çıkacak olan telefon modeli BQ olacak. Bu doğrultuda daha önce de başarılı pek çok projeye imza atan BQ ile Canonical’ın ortaklığından söz etmek mümkün.

BQ AquarisBQ’s Aquaris E4.5 şeklinde adlandırılan yeni model, üstelik oldukça gelişmiş özellikleri de barındırıyor. Öyle ki Cortex A7 çift çekirdeğe sahip işlemci, 1 GB RAM, 8 GB dahili hafıza, (micro SD kartlar ile genişletilebilir sınırsız hafıza seçeneği de mevcut) 4.5 inç büyüklüğünde ekran özellikleri ile BQ’s Aquaris E4.5 pek çok akıllı telefonu geçmeyi başarıyor.

Kamera konusunda da başarılı sayılabilecek olan BQ’s Aquaris E4.5 , 5 MP ön kamerasının yanı sıra 8 MP’lik arka kamerası ile de başarılı çekimler yapması sağlıyor.

BQ’s Aquaris E4.5’te ile gelecek olan farklı bir özellik ise Sim kartlar konusunda. Öyle ki telefon çift sim kart slotuna sahip ve isteyenler çift sim kart da kullanabilecek.

Sınırlı yerlerde satışa çıkacak olan BQ’s Aquaris E4.5 kullanmak isteyenler için tek seçenek Amerika’daki satış mağazalarından bu ürünü temin etmek olacak. Herhangi bir Avrupa ülkesinde ve ülkemizde telefon satışa çıkmayacak.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0