Ana SayfaTeknoloji HaberleriCasio'da akıllı saat dedi

Casio’da akıllı saat dedi

-

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, artık sağımız solumuz akıllı cihazlarla dolup taştı. Bunların başında akıllı telefonlar ve tablet‘ler gelse de, son dönemide popülerliği git gide artan giyilebilir teknolojiler bulunuyor. Bu teknolojilerin başında da bilindiği gibi akıllı saatler geliyor.

Teknoloji alanında yatırım yapan markalar kendi akıllı saatini tasarlayarak diğer cihazlardan ve diğer firmalardan olan farklılığını sunuyor. Piyasada bulunan çoğu giyilebilir teknolojiler olan akıllı saatler aslında Google‘ın akıllı saatler için geliştirdiği Android Gear ile çalışıyor. Android Gear işletim sistemiyle çalışan akıllı saatlere, Apple Watch, Samsung Gear S, Moto 360 veya LG Watch Urbane gibi rakipler konumuda oluyor.

Akıllı saat pazarının oldukça hareketli geçtiği şu günlerde, saat kavramına farklı bir açıdan bakmamızı sağlayan ünlü markalardan olan efsane Casio, akıllı saat pazarına girmek için kollarını sıvadığı öğrenildi.

Wall Street Journal’ın ortaya attığı bilgilere göre Casio, önümüzde ki sene içerisinde ilk  giyilebilir teknoloji anlamıyla akıllı saatini duyuracak.

Ortaya attıkları iddiayı Casio‘nun yeni Yönetim Kurulu Başkanı Kazuhiro Kashio‘nın verdiği bilgilere dayandıran Wall Street Journal, Casio‘nun ilk akıllı saatini 2016 yılının Mart ayında duyurulacak ve ortalama 400$‘lık bir etiketle raflarda satışa sunulacak.

Kashio ayrıca, akıllı saat pazarındaki ilk satış hedefinin 80 milyon dolar olduğunu belirtti ve bu da saatin 200.000 adet satış kotasına ulaşmak demek. Hatırlatmakta fayda olarak görüyoruz, Casio 2015 yılında 1.2 milyar dolarlık saat satışı gerçekleştirmişti.

Bakalım Casio bu hamlesi ile büyük teknoloji şirketlerinin alternatifi olup iyi satış grafiği yakalayacak mı ?

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here