Ana SayfaTeknoloji HaberleriÇelik Kasadan Para ve Hazine Haritası Çıktı!

Çelik Kasadan Para ve Hazine Haritası Çıktı!

-

Filmlerde ve çizgi filmlerde hazine haritasına sıklıkla rastlanırız. Bu olay gerçek oldu desek bize kaç kişi inanır bilmiyoruz ancak gerçek. Üstelik bu seferki hazine haritası filmlerden aklımıza gelen buruşturulmuş, rengi kahverengiye dönüşmüş, genelde bizi mezarlığa götüren ve üzerinde şifreli bilgiler içeren işaretlerden yok.

Filmlerde ve çocukken izlediğimiz çizgi filmlerde bu tip olaylara sıklıkla rastlamışızdır diyebiliriz. Çünkü genelde güzel bir filmin konusunu oluşturabilecek türden böyle olayların meydana gelmesi biz insanlara merak uyandırıyor diyebiliriz. Aslında kendimizden örnek verirsek böyle filmleri izlediğimizde gizli bir yerde hazine haritası bulup üzerinde işaretlerin anlamını ve gizemini keşif ettikten sonra hazineye ulaşmaya çalışan filmlerin ne derece gerçek olabileceğini merak ederdik. Tabi ki filmlerdeki kadar olağan üstü şeylerin olacağı durumu söz konusu değil ancak böyle haritaların bulunup hazineleriin bulanacağı konusunda çok sık merak etmişliğimiz vardır.

hazine 1 3

İşte bu olay şimdi gerçek oldu ve gerçek olmasıya birlikte sosyal medyada gündem konusu oldu diyebilriz. Yüzlerce paylaşım geldi ve paylaşımların pek çoğu film gerçek oldu, film gibi olay, senaryo konusu gibi başlıklara yer verildi. Phoenix yaşayan bir çiftin başına gelen olay şöyle. Çift evlerinin daha güzel olması için duvarları dekarasyon yaptırmak istiyor. Gerekli kişilerle anlaşma yapıyorlar ve duvarların yıkılması, onarılması, düzenlenmesi gerekiyor. Tabi bu durum evin bütün odaları için geçerli. Mutfak duvarlarının arkasında bulunan yer daha önce yıkılmış ve kullanılmaz bir alan olarak biliniyor çifr buraya girdiğinde yerde bir çelik kasa görüyor ve kasayı açmaya çalışıyorlar.

hazine

Ancak kasa kilitli ve içinde ne olduğu bilinmiyor. Tabi çift meraklı çünkü hepimiz yerde kapalı ve çok uzun yıllardan kalmış gözüken bir çelik kasa görsek açmak isteriz. Çiftin aklına bir şifre geliyor. Bu çift Phoenix şehrindeki bu eve ilk taşındıklarında ellerinde bir şifre geçmişti ve şifreyi deniyorlar kasa açılıyor. İçinden tam 51.000 dolar civarı para, çok eskiden kalmış içkiler ve birkaç kitap çıkıyor. Kitaplarında bazı sayfaları işaretlenmiş ve bu sayfalar hep kumarla ilgili bölümlerden ibaret. Hazine haritasıda ufak bir kalın kağıt parçası ve hazinenin saklandığı yer hakkında bilgi verilmiş.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here