Cep Telefonu Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Cep telefonları artık hayatımızdaki elektrik su gibi olmazsa olmazlardan. Peki bu kadar çok alternatif arasından seçim yaparken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Fiyat

Cep telefonu fiyatları ikinci el eski telefonlar ve yeni nesi akıllı telefonlar da düşünülünce 40, 50 liralardan 3, 4 bin liralara kadar oldukça geniş bir yelpazede. Bunun için öncelikle ihtiyaçlarınızın ne olduğunuz bilerek hareket etmekte fayda var. İhtiyacınız olmayan özellikler için fazladan para ödemenize hiç gerek yok.

İkinci Ellerde Garanti ve Fatura

Eğer ikinci el bir telefon alacaksanız, kesinlikle faturasız bir ürüne yaklaşmayın. Mümkünse de garantisi henüz dolmamış telefonları tercih edin.

Akıllı Telefonlarda Ekran Kullanımı

Akıllı telefonlarını özellikle internet üzerinden alanların yaptıkları en büyük yanlışlardan birisi de yanlış ekran seçimi. Akıllı telefon alacaksanız baş parmağınızla telefonu kontrol edip edemediğinizi görmeden sipariş vermeyin.

Depolama Alanı

Eğer çok fazla resim ve video çekecekseniz depolama alanının ne kadar olduğunu ve harici kartlarla ne kadar daha artırılabildiğini iyi öğrenin.

İşletim Sistemi

Akıllı telefon alacaksanız, kullanım amacınız ve zevkinize göre uygun olan işletim sisteminin hangisi olduğuna önceden karar verin.

Kamera

Çekim kalitesi telefonlardaki fiyat farkını belirleyen en önemli detaylardan birisidir. Alacağınız telefonun kamerasının teknik özelliklerini iyi değerlendirin. Buradaki kamera karşılaştırma haberimize göz atabilirsiniz.

Pil Ömrü

Özellikle yeni nesil telefonların en büyük sorunlarından birisi kısa pil ömürleri. Telefonunuzu sadece konuşma amaçlı almak istiyorsanız belki de akıllı telefonları ikinci planda tutmalısınız.

Darbelere, Düşmeye ve Suya Karşı Mukavemeti

Artık akıllı telefonlar içerisinde de düşmeye ve suya karşı dayanıklı olan modeller mevcut. Çalışma şartlarınız ve günlük hayatınız bu durumlara gebeyse bu özelliklere sahip bir telefon edinin.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0