Ana SayfaTeknoloji HaberleriCep Telefonu Tarifelerine Artış Geliyor

Cep Telefonu Tarifelerine Artış Geliyor

-

Cep telefonu tarifilerinde büyük artış bugün itibariyle başlamış durumda, kullanıcıların cep telefonu tarife fiyatlarında indirim beklerken BTK yaptığı yeni açıklama ile artış yaşanacağını açıkladı.

Avea, Turkcell, Vodafone gibi operatörler bundan böyle dakika başı 43.89 kuruş öderken 1 Temmuz yani bugünden itibaren 46.25 kuruşa çıkıyor.

Her ne kadar 3 kuruş artış yaşansada dakika başı olan kuruş hesapları 4 katına katlandığında kullanıcılar eski tarifeye göre 1 dakika fazla konuşabiliyorlar, Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu bu açıklamayla beraber yaşanacak ücret artışını resmi olarak açıklamış oldu.

Operatör şirketler geçtiğimiz dakikalardan itibaren bu artışı yasaya koydu ve ücret artışını başlattı, yani bu saniyeden sonra aramalarınızda dakika başı 43.89 kuruş yerine 46.25 kuruş ödeme yapacaksınız.

İnternet kullanımlarında ise herhangi bir artış şuan için yaşanmıyor, ancak 7 gün içerisinde operatörler tarafından tarifeler güncellendiği taktirde herşey belli olacaktır, ücret artışını bugün yaşamaya başlayacaksınız.

Bakalım BTK ve operatörler yaptığı bu yeni ücret artışı ile beraber nasıl bir tepki alacaklar? sizce bu ücret artışı nasıl karşılanmalı? bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.