Chrome to Mobile’de Yolun Sonu!

Google tarafından hizmete sunulan Chrome to Mobile eklentisi, güncellense dahi artık işlevini yitirdiği için yolun sonuna geldi. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre Chrome to Mobile’in Şubat sonundan itibaren kullanıma kapatılacağı belirtilirken Chrome to Mobile’nin yanında telefonlarda da kullanılan Chrome to Phone uygulaması da kapatılacak.

Bu kararın arkasındaki en önemli sebep ise Chrome Tab Sync ve Cloud Print uygulamalarının mobil ve bilgisayarlarda kullanılabiliyor olması. Öyle ki bu uygulamalar ile birlikte Chrome to Mobile’nin yerine getirdiği tüm işlevler yerine getirildiği gibi çok daha kapsamlı özellikler sunabiliyor. Bu nedenle de aynı firmanın birden fazla uygulamaya zaman ayırması da gereksiz görülüyor. Bu uygulamalar aracılığı ile sekme eşitlemeleri ve bulut yazıcı paylaşımını yapmak farklı cihazlar üzerinden oldukça kolay. Bu uygulamayı hala kullanan kişilerin, benzer programlara geçiş yapması ya da Google tarafından sunulan diğer hizmetlere geçiş yapması öneriliyor.

Chrome to Mobile nedir?

Chrome to Mobile uygulaması, tarayıcınızdaki herhangi bir sayfanın mobil telefonlarınıza ve tabletlere gönderilerek paylaşmasını sağlamaktadır. Android işletim sistemlerinde ve Apple ürünlerinde kullanılabilen Chrome to Mobile, bir nevi eşleşme işlevi de görmektedir. Telefonunuz ve bilgisayarınız arasında köprü kurarak veri alışverişini sağlayan Chrome to Mobile, artık daha güçlü rakipleri karşısında yetersiz kalması, 2015 yılı itibari ile kapatılma kararı verilmesine sebep oldu.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0