Chrome vs Firefox karşılaşması

İnternet’i en hızlı ve en iyi şekilde kullanmak için herkesin benimsediği ve uzun zamandır kullandığı bir internet tarayıcı programı vardır. Hem görsel efektleri hemde işleyişleri olarak birbirine çok benzeyen Firefox ile Chrome‘yi size bu makalemizde karşılaştırıyoruz.

İki programda piyasaya çıktıkları günden beri onlarca güncelleme yaparak alanlarında en iyi olmayı tercih edip hayallediler. Nitekim iki programda bazı yaptıkları güncelleme ile en çok kullanılan internet tarayıcısı oldu bazen ise yaptıkları hata ve açıklar yüzünden dahada gerilemek zorunda kaldılar. Özellikle Firefox 29. Sürümünü çıkartmaya yakın bir zaman kala gün geçtikçe Google Chrome internet tarayıcısına dahada benzemeye başladı özellikle iki tarayıcıda bilgisayarında yüklü olan okurlarımız varsa kontrol edebilirler ve sonuca göre iki programda gerçekten birbirlerinin aynısı gibi.

chrome logoFirefox ilk günlerinde en çok kullanılan ve en popüler hale gelmiş olan internet tarayıcılarından biriydi ancak daha sonraki yıllarda Chrome’nin çıkması ile ziyaretçilerini kaçırmaya başlayan Firefox alanında en iyi olmak için çeşitli güncellemeler yaptı ve en büyük güncellemesi Chrome’ye benzemek oldu yeni sekme açmak, internette araştırma yapmak herşey Chrome ile bire’ bir aynı ancak Firefox hala şansı görülüyor. İnternet tarayıcılarının özellikleri keşif eden her birey kendine özgü ayarlarla internet tarayıcısını ayarlıyor ve kişiselleştirme bakımından en iyi tarayıcının Firefox olduğunu söylüyebiliriz.

Ancak ufak bir genelleme yaptığımızda Chrome kolaylık ve kullanış açısından daha önde durabiliyor fakat kişiselleştirme bakımından asla Firefox’a rakip olamaz

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0