Çift ekranlı akıllı telefon: YotaPhone 2

Hem önünde, hem de arkasında!

Günümüz akıllı telefonların standartlaşmış yerleşim özelliklerini YotaPhone değiştiriyor. Çift ekranlı telefonu ile piyasaya damgasını vuracak olan akıllı telefon YotaPhone 2, aynı anda hem ön, hem de arka ekranı kullanma imkanı sağlıyor. 3 Aralık tarihinde resmi olarak tanıtılacak olan akılı telefonda 2 GB RAM, Snapdragon 800 4 çekirdekli işlemci ve 32 GB dahili depolama alanı bulunuyor.

Ön yüzünde 5 inç AMOLED HD ekranı bulunan cihazın arka kısmında 4.7 inç boyutunda dokunmatik e-ink ekran bulunuyor. Cihaz daha önce de belirttiğimiz gibi 3 Aralık tarihinde tanıtılacak ve bundan ortalama 3-4 ay sonra piyasaya girecek. Gelen bilgilere göre telefon ilk olarak Rusya, daha sonra Amerika ve Asya ülkelerinde satışa sunulacak.

Peki telefonun dezavantajları neler?

Çift ekran dediğiniz zaman bataryanın da standardın 2 kat daha performanslı olması gerekiyor, bir akıllı telefonda en çok şarj tüketen şey ekranıdır. Eğer ekran iki adet olacaksa bataryanın tükenme hızı iki kat daha fazla olacaktır. Bunun yanı sıra ön ekranı kullanırken illaki telefonun arka kısmına eliniz değecektir, yani telefonun arkasını döndürdüğünde bir bakmışsınız abuk subuk uygulamalar açıkmış, işin yoksa bunları kapat. Belki YotaPhone bu tür sorunlar için gerekli önlemleri almıştır, telefon tanıtılmadan önce ön yargılı yaklaşmayalım. Telefon tanıtımı için bir video yer alıyor, lafı fazla uzatmadan sizleri video ile baş başa bırakalım. Gelişmeler için takipte kalınız.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0