Çin 632 milyon online nüfusa sahip

Dünyanın en kalabalık ülkesi Çin tam 1.3 milyar insan nüfusuna sahip, günümüzde her ne kadar neden bu kadar çok insan sayısına sahip olduğu hala tam olarak çözülememiş olsa da Çin dünyanın en büyük insan nüfusuna sahip ülkesi.

632 milyon kullanıcı 632 milyon siber saldırı.

Hal böyle olunca dünyanın en kalabalık ülkesinin online kullanıcı sayısı da oldukça yüksek oluyor, bugün gelen bilgilere göre Çin’in yarısı internet kullanıyor, 1.3 milyar toplam insan nüfusuna sahip olan ülkenin yarısı hala internet kullanmıyor.

2013 yılının sonundan bu güne tam 14 milyon 420 bin artan online kullanıcı sayısı Çin üzerinde her ne kadar oldukça az olarak görülse de Türkiye gibi 80 milyon nüfusa sahip ülkeler tarafından oldukça yüksek görülüyor.

Çin İnternet Ağları ve Bilgi Merkezi tarafından verilen bilgilerde 2014 yılının ilk altı ayında online kullanıcı sayısında 27 milyon artış yaşandığı aktarıldı, günümüzde siber saldırılar ülkesi olarak da adlandırılan ve sürekli olarak çakma cihazlar üretmesi ile bilinen Çin devleti bugün itibariyle 632 milyon online kullanıcıya sahip.

Uzmanlara göre Çin tarafından tüm dünyadaki sistemler bir saniyede çökertilebilir, Çin hükümetinin olası bir saldırıda yüksek internet hızıyla beraber diğer devletlere DDoS saldırısı uygulaması ve oldukça fazla hackerın bulunduğu Çin neredeyse tüm dünyaya siber saldırı uygulayabilecek güçte denebilir.

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0