Çin Apple ürünlerini yasakladı

Apple tarafından neredeyse tüm ürünler Çin üzerinde üretiliyor, genel olarak dünyanın en büyük ülkesi olan ve 1.3 milyar insan nüfusuna sahip Çin üzerinde bugün şaşırtıcı bir yasak geldi, Çin devlet kurumlarında Apple ürünlerinin kullanılmasını yasakladı.

Devlet büyüklerinin ve hükümet yetkililerinin kararı sonrası Apple ürünlerinin devlet kurumunda çalışan herhangi bir kişi için güvenlik endişeleri içerdiği ve bu yüzden kullanılmasının yasaklandığı bildirildi.

iPad ve Macbook ürünleri yasağın içerisinde.

Apple tarafından üretilmiş olan neredeyse tüm ürünlerin Çin devlet kurumları üzerinde kullanılmamasını isteyen devlet büyükleri ve yetkilileri bu karar hakkında herhangi bir açıklama yapmadı, ancak gelen bilgilerde yabancı kaynaklara göre bu yasağın tüm Çin devlet kurumları üzerinde uygulanacağı kararın Haziran ayında alınmış olabileceği bildirildi.

Tüm dünyada neredeyse en çok kullanılan cihazlar olan Apple ürünlerinin Çin gibi büyük devletlerde yasaklanması akıllara Çin tarafından Apple ürünlerinin sevilmediğini ister istemez getiriyor.

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0