Ana SayfaTeknoloji HaberleriÇin Malı Telefonlar Nasıl Bu Kadar Büyüdü

Çin Malı Telefonlar Nasıl Bu Kadar Büyüdü

-

Akıllı telefonların yeri hayatımızda çok önemli ancak bildiğiniz gibi kore malı, çin malı gibi büyük firmaların telefonlarını taklit ederek yeni bir marka ile piyasaya ucuza çıkartan onlarca asya firması var. Peki sizce bu firmalar nasıl olduda pazarda bu kadar büyük satış yapacak kadar büyüdü işte detaylar.

Şuan akıllı telefon markası dediğimizde pek çoğumuz Apple, Samsung, LG, GM, HTC vb. gibi büyümüş markaları sayabiliriz. Ancak bunun yanısıra birde pazaarda ciddi derecede satışları büyümüş ve çakma telefon yapan markalar mevcuttur. Örnek olarak Samsung’un Galaxy serilerini bilirsiniz asya firmalarına baktığımızda bazı çakma telefonların üstünde Galaxy logosunu görüyoruz ve telefon Galaxy S4 sizinde tahmin ettiğiniz gibi Samsung’un çakma markası olmuş diyebiliriz. Ancak bu telefonun ne kadar kazanç yaptığını ve ne kadar çok satış yaptığını tahmin bile edemezsiniz.

Samsung Galaxy serileri 600-800-1000 lira gibi ücretlere satılırken bu çakma telefonlar 250-300 lira gibi ufak ücretlre satılıyor. Bu telefonların çok satılma nedeni aslına şöyle oluyor. Bildiğiniz gibi yurdumuzda Turksat frekansından çeken binlerce kanal var eğer hepsini gezerseniz çakma telefon satış reklamını yayınlayan kanalları görürsünüz. Bu kanallar telefonları satıyor ve yanında birde hediye veriyorlar. Galaxy S4 telefonumuz 279 TL diyerek adam kampanyasını yapıyor.

Tabi yaşlılarımız bilmedikleri için alıyor gençler ise yanında batarya, kulaklık, 100 TL değerinde konuşma, 50 TL değerinde paket hediyesi gibi ücretler verdiği için alıyorlar diyebiliriz. Ancak şöyle bir durum var bu telefonların bazıları gerçekten sağlam çıkıyor diyebiliriz. Kendi çevremden örnek verirsem arkadaşım 2 yıldır sorunsuz kullanıyor ama şans diyebiliriz böylede gelebilir telefonunuz bozuk bile çıkabilir geri iademi? bu telefonu gönderen numaraya bile bir daha zor ulaşırsınız.

Birde bunun yanı sıra büyük marka telefonları inceleyerek onlrın parçalarını kendi isimleri ile üretip yurt dışına parça olarak satan firmalar var. Örnek olarak  Xiaomi, Huawei ya da Meizu bu 3 firma eskinde parça satışı yaparken şimdi kendilerine özel marka telefonlarını pazarda satıyorlar. İşte pek çok Asya firmasının amacıda bu aslında. Bu üç büyük marka gibi önceden çin malı üretip sonradan büyük bir dev olma hayali var hepsinde

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here