Çin Yapımı Ucuz iPhone Özellikleri Nelerdir?

Telefon piyasasında en büyük problemlerden birisi de çakma, replika ve özellikle Çin’de yapılan telefonlardır. Telefonların birebir kopyası olarak yapılan bu telefonlar, normal kullanıcılar tarafından ayırt edilmesi çoğu zaman zor olmaktadır. Bu nedenle de kişiler bilerek ya da bilmeyerek bu telefonları tercih etmektedir. Bu tercihteki en önemli sebep ise bu telefonların çok uygun fiyatlarla satılabilmesidir. Piyasa iPhone 5, iPhone 6 olduğu söylenen ve 200 TL gibi ucuz fiyatlarla satılması, kişilerin bu konuda bazen kanması durumunda bazen de görünümü nedeniyle iPhone benzeri bir telefona sahip olma nedeniyle alınabilmektedir.

replika iphone

Bu telefonların her ne kadar dış görünümü orjinalleri ile benzer olsa da içinde kullanılan malzemeler çok farklıdır. Düşük kaliteli ve yan sanayi ürünlerin genelde tercih edildiği bu telefonlarda güvenlik açısından da ciddi sıkıntılar bulunmaktadır. Öyle ki sık sık gündeme gelen batarya patlama gibi durumlar, bu tür telefonlarda karşılaşılabilecek en önemli sorunlardan birisidir. Bu bakımdan kişilerin bu tür telefonları tercih etmemesi gerekmektedir.

Bu telefonlar için yapılan pek çok test ve inceleme sonucunda telefonlarda kullanılan ortak bir donanımın olmadığı gibi düşük özelliklere sahip donanımların tercih edildiği görülmüştür. Bu da telefon üzerinden yapmak istediğiniz pek çok işlemde size sorun olacaktır. Bu konuda çok başarılı replika örneklerin olduğu çakma telefon dünyasında yeni çıkan telefon modellerinin satışa çıkmadan öncesinde dahi örnekleri yapılabilmektedir. Her ne kadar bu alanda ciddi bir talep bulunsa da kişilerin bu telefonlardan olabildiğince uzak durması hem maddi hem de güvenlikleri için önem arz etmektedir.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0