Ana SayfaTeknoloji HaberleriÇinli Cepler Geliyor!

Çinli Cepler Geliyor!

-

Çin’de üretilen telefonlar, artık basit birer kopya olmaktan ötesini başarıyorlar!

Akıllı telefon dünyasını yönlendiren şeyin büyük yenilikler olmadığını düşünüyorsanız, çok da haksız sayılmayabilirsiniz. Ne de olsa cep piyasasının en önde gelen iki ismi Apple ve Samsung, bizi her sene yaptıkları küçük yükseltmelere razı etmeyi başarıyorlar. Bazı istisnalar da yok değil; ancak büyük değişiklikler çoğunlukla başka bir yerden geliyor. 

Bu yer pekala Çin olabilir. Ülke, ucuz kopya cep üreticisi olmaktan sessizce yenilikçi ve alternatif cep üreticisi olmaya doğru ilerliyor. Çinli firmalar, artık yüksek teknik özelliklere ve kaliteli bir gövdeye sahip, batıdaki ürünlere rakip olabilecek cepleri çok daha ucuza üretebiliyorlar. Gartner‘a göre Çin’de üretilen akıllı ceplerin sayısı, 2013‘te yüzde 86.3 artmış bulunuyor. ZTE gibi üreticiler, akıllı cepler açısından gelişmiş ülkelerde başarı kaydetmeye başladılar bile.

Küçük Çinli markalar henüz büyük dalgalar oluşturmuyor olabilir, ancak güçlü reklam kampanyaları ve yerel başarılardan elde edilen bütçeyle çok yakında Apple, Sony ve Samsung gibi devlerin canlarını sıkmaya başlayabilirler.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.