Ana SayfaTeknoloji HaberleriClash of Clans, Vergi Gelirini %20 Oranında Arttırdı!

Clash of Clans, Vergi Gelirini %20 Oranında Arttırdı!

-

Supercell tarafından yapılan ve geliştirilen herkesin sevdiği  mobil oyun olan Clash of Clans, bir ülkeni yıllık vergi gelirini %20 oranında arttırdı. Bu durum Ülkedeki Clash of Clans oyunu için ne kadar satın alım yapıldığınıda göstermiş oluyor…

Çıktığı ilk andan itibaren aşırı derecede ilgi gören ve başarılara başarı katan (indirme oranı, gelir durumu vs) Supercell yapımı olan mobil oyun Clash of Clans Finlandiya’dan sızıdırılan bilgilere göre bir oyunda olabilecekden çok daha fazlası olduğu söylenildi.

Supercell’in Finlandiya merkezli olduğunu biliyoruz. Avrupa’n9n 5.5 milyon nufüslu küçük olarak söyleyebileceğimiz ülkelerden biri olan Finlandiya, vergi gelirinin %20‘sini sadece bu oyun üzerinden elde ediyor, hatta çok uzun zamandan beri.

clashofclansvergi

Şirketin patronları olan Mikko Kodisoja ve Ilkka Paananen, 2013 yılında şifketin hisselerini Japon softbank’e satıp kişi başı olarak 54 milyon dolar para aldıktan sonra Supercell’in devlete ödediği en yüksek vergi miktarı neyse onu ödeyeceklerini söylemişler.

Bu da Finlandiya’nın ciddi bir oranda  vergi geliri sağladığını göstermektedir.

Supercell’in geliştirdiği,  bir başka oyun olan Clash of Royale’in de Finlandiya için aynı şekilde bir gelir sağlayıp sağlamadığını düşünmüyor değiliz. Çünkü bu oyun da ciddi bir şekilde oynanmakta, ayrıca birçok oyuncu tarafından da Clash of Clans’a oranla çok daha iyi olduğu yönünde görüşler hakim.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

1 YORUM

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here