Coca Cola çökertildi

İsrail için gelir sağlaması nedeniyle Twitter’ı neredeyse tweet yağmuruna tutan Coca Cola web siteleri DDoS saldırısıyla beraber çökertildi. Kullanıcılar her alınan Coca Cola’nın gelirinin İsrail’e gitmesine tepki gösterirken bazı kullanıcılar ise koladan asla vazgeçemeyeceklerini zaten gelirlerin bizler satın alsak ta almasak ta paranın peşin ödendiğini iddia ettiler.

Hackleme değil.

Bunun üzerinde çeşitli hacker grupları Coca Cola şirketine ait web sitelerini erişime kapattı, Anonymous grubu tarafından sürekli tehdit edilen Coca Cola bugün Türk hacker grupları tarafından hacklendi.

Siteye erişim şuan için sağlanamıyor, ancak DDoS saldırıları maalesef engellenemediği için günümüzde neredeyse normal bir kullanıcının dahi yapabileceği bir saldırı türü, herhangi bir hacklenme söz konusu değil ancak Coca Cola sitelerine bir kaç saat daha erişim sağlanamayabilir.

DDoS saldırılarının kimler tarafından yapıldığı da maalesef bilinmiyor, sosyal medya üzerinde bazı hacker grupları saldırıyı kendileri yapmış gibi gösterirken bir diğer grup da diğer grubun değil kendilerinin yaptığını iddia ediyor.

Son olarak bir bilgilendirme yapmamız gerekirse, Coca Cola alınsa veya alınmasa da İsrail üzerinden çıkan her Coca Cola’nın ücreti peşin olarak ödeniyor, bu yüzden Twitter üzerinden yapılan eylemler maalesef Coca Cola için herhangi bir şeyi ifade etmiyor.

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0