Comodo’dan Açıklama: Şifrelerinizi Değiştirin!

Amerika merkezli teknoloji devlerinden olan Yahoo’nun bugün ki itirafı sonrası siber güvenlik şirketleri harekete geçti.

İnternet üzerinde en üst seviyede güvenlik adına çözümler sağlamakta olan Comodo,Parolarınızı güncellemek için beklemeyin, derhal değiştirin” uyarısında bulundu.

Tam 500 milyon Yahoo hesabının çalınması ile birlikte “tarihin en büyük siber saldırısı” olarak niteledi. Yahoo‘ya olan saldırının ‘devlet destekli’ olabileceği şeklinde konuşmalarda bulunması gündemi biraz daha meşgul etti. İnternet adına sürekli geliştirmekte oldukları güvenlik çözümleri ile dikkat çeken hem global hem de local bir firma olmayı başarmış olan  Comodo da, Yahoo gibi ilk olarak bir uyarıda bulundu ve ilk yapılması gereken ‘parolaları değiştirmek’ şeklinde bir açıklama yaptı.

İnternet kullanıcıları yönelik açıklamanın devamında ise “Parolanıza gerekli özeni göstererek kendinizi koruma altına alabilirsiniz” diyen Comodo yönetimi, parolalarını nasıl değiştirmeleri gerektiğini de kullanıcılar için belirtti.

Parola Nasıl Değiştirilmeli?

“Kullanıcılar; büyük/küçük harf kombinasyonlarından ve özel karakter kullanımlarından oluşan güçlü ve uzun parolalar kullanmalıdır. Aynı zamanda, herkesin etrafta neler olup bittiğine kulak vermesi gerekmektedir. Eğer etkileşim içerisinde olduğunuz herhangi bir organizasyon/kurum size herhangi bir olası ihlal durumu rapor ediyorsa, parolanızı güncellemek için beklemeyin. Derhal değiştirin.”

Siber güvenlik olarak bugün gündemde yer alan Yahoo hack olayı üzerine tüm kullanıcıların tetikte olması belirtildi. Comodo, yönetimi saldırı ile şuan herkes hedef noktasında yer aldığını belirtirken. Comodo, “Siber saldırganlara internet güvenliğine olan bakış açımızı değiştirerek ve baştan sona koruma sağlayan teknolojilerden faydalanarak dur diyebiliriz” dedi.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0