Cortana Windows 9 işletim sisteminde olabilir

Windows Phone 8.1 işletim sistemi ile beraber Windows Phone cihazlarda sistemsel bir uygulama olan sesli asistan Cortana kullanıcılar tarafından oldukça fazla beğenilmişti. Türk kullanıcılar Cortana sesli asistanın Türkçe dil olmadığı için tam anlamıyla kullanılmadığı ancak Türkçe dil desteği gelirse oldukça güzel bir uygulama olacağını belirtmişlerdi.

Bugün gelen bilgilerde ise Cortana sesli asistanın tıpkı geçen hafta Apple Siri sesli asistanının masaüstü bilgisayarlara geleceği iddia edilmesi üzerine bugünde Cortana ve Windows 9 işletim sistemi ile iddia ortaya atıldı.

Neowin tarafından belirtilen iddiaya göre Cortana Windows 9 işletim sistemi ile beraber çalışacak, Windows Threshold yani Windows 9 işletim sisteminin 2015 bahar aylarında yayınlanmasının beklendiğini düşünürsek kullanıcıların oldukça uzun süre daha Cortana sesli asistanını Windows işletim sistemi üzerinde kullanamayacağını görüyoruz.

Cortana sesli asistan Windows 9 işletim sistemi için yayınlandığında Türkçe ve Türkiye desteği verebileceğini de belirtmemizde fayda var.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0