Ana SayfaTeknoloji HaberleriCortana'ya 4 Yeni Dil Eklendi!

Cortana’ya 4 Yeni Dil Eklendi!

-

En iyi Google Asistan uyumlu akıllı ev cihazları

Google Asistan, şüphesiz isteyebileceğiniz en iyi sanal asistanlardan biridir. Google Asistan sadece birkaç kelimeyle yemek...

Microsoft’un sesli asistanı Cortana, Windows 10 ile birlikte karşımıza çıkmıştı. Firma, şimdi de Cortana’ya yeni dil seçenekleri ekledi. Detaylar haberimizde.

Firma geçtiğimi Eylül ayında Windows 10 ile birlikte sesli asistan uygulaması Cortana’yı tanıtmış ve bu uygulamaya yeni özellikler dahil edeceğini duyurmuştu.

Kullanıcılar için dil çevirileri yapabilen Microsoft’un sesli asistanı, bu özelliğini daha fazla kullanıcıya sunabilecek. Kullanıcıların yorumlarını dikkate alan firma, sisteme 4 yeni dil daha dahil etti.

Kullanıcılar uygulama kapsamında Almanca, İtalyanca, İspanyolca ve Fransızca dillerinden çeviri gerçekleştirebilecekler.

Cortana'ya 4 Yeni Dil Eklendi!2

Cortana daha iyi çeviri yapabilecek

Her dil çeviri programında karşılaştığımız, ana dildeki tam anlamı verememe sorunu, maalesef bu uygulamada da gözüküyor fakat Microsoft bu sorunu odak noktasına olarak görüp üzerine yoğunlaşacak gibi duruyor.

Microsoft, kelimenin tam anlamını verip, cümle bütünlüğünü bozan çevirilerde çeşitli geliştirmeler yapacak.

Bu sayede karşıdaki dilde yer alan en iyi anlam, kullanıcılara sesli asistan aracılığıyla sunulacak. Ubergizmo’nun yaptığı habere göre eklenen bu 4 dil ile beraber Cortana toplamda 50 dile sahip olmuş oluyor.

-- Reklam --

Android için en iyi artırılmış gerçeklik oyunları

Artırılmış gerçeklik (AR) oyunları, gerçek dünyayı sanal olana bağlar. Gerçek dünya unsurlarını oyuna dahil etmek için kamerayı ve GPS'i...

2 YORUMLAR

  1. aklı başında bir tane türkçe asistan yok siri ve google now (google now türkçe kullanılıyor)da dahil, buna türkçe destekte de gelse kimse umitlenmesin bundanda bir cacık olmaz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.