Denuvo Sistemi Kırıldı!

Korsan PC oyunlarına karşı geliştirilen bir sistem olan Denuvo, gece geç saatlerde tamamen kırıldı. Yeni dosyalar bazı sitelerde kullanıma açıldı.

Korsan yazılımlar ile başa çıkmak için en etkili ve güncel koruma sistemi olarak anılan Denuvo’nun DRM kodu, kırıldı.

Bir önceki sürümü 3DM tarafından kırılan DRM, FIFA 15, Battlefield: Hardline ve Dragone Age: Insquisition gibi EA oyunlarını kırmıştı. Bu kırılma işlemi yaklaşık 7 ay sürmüştü.

Denuvo’nun son güncellenen sürümüyle 2015 yılının sonunda piyasaya çıkan Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, Just Cause 3 sonrasında 2016 yılının tamamında Quantum Break dışında PC için çıkan hiçbir oyun kırılmamıştı. Yalnızca FIFA 16 Türkler tarafından oyunun demo sürümünün üstüne dosyalar yüklenerek kırılmıştı. Bunun dışında Quantum Break dışında hiçbir üst düzey oyun korsan olarak piyasada bulunamamıştı.

Bu geceyse geçtiğimiz aylarda kırıldığı ile ilgili dedikoduları çıkan Rise of the Tomb Raider kırılmış olarak internette yerini aldı. Bundan sonraysa DooM kırık bir şekilde paylaşıldı. Kalan oyunların da benzer şekilde yayınlanacağı açıldı.

Yeni kırma sistemi, Steam’in Family Share kısmını da kullanıyor ve bu sayede aile paylaşımı içinde olan bu oyunları korsan olarak da Online oynayabiliyorsunuz.

Oyunları korsan olarak Steam üzerinden indirdiğinizde ban riskiniz olduğunu da belirtelim.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0